Якщо перед вами постало питання про те, як зареєструвати домен — отже, зовсім скоро ви станете щасливим власником свого сайту. Попрацювавши над його ідеєю, створивши привабливий контент, залишилося правильно зробити останній крок. Тому перед тим, як зареєструвати домен для сайту, познайомимося зі спеціальною термінологією.
- Що таке «доменне ім’я»?
- Якій компанії-хостингу віддати перевагу?
- Головні параметри для вибору хостингу
- Як зареєструвати свій домен: покрокова інструкція
- Як відбувається реєстрація домену на безкоштовному хостингу: відмінності
- Прив’язка домену до хостингу
Що таке «доменне ім’я»?
Домен — це унікальне ім’я сайту. Воно вказується у верхньому рядку браузеру, відкриваючи ваш ресурс для перегляду всім користувачам. Реєстрацією домену займаються спеціалізовані компанії. Перш ніж зареєструвати доменне ім’я, треба знати, що, незважаючи на оплату цієї послуги, ви станете власником домену тільки на певний термін, як правило, рік. Після закінчення цього часу доведеться поновлювати угоду наступного року, теж платно. Хоча є ще безкоштовні ресурси — на них ми також зупинимося детальніше, визначивши для себе їхні переваги і недоліки.
Якій компанії-хостингу віддати перевагу?
Питання вибору компанії, що надає послуги хостингу, виникає автоматично, відразу після того, як ви наважилися викласти свій сайт в онлайн-доступ. І це правильно, адже від нього безпосередньо залежить робота вашого сайту в майбутньому. Головні питання, які мають вас хвилювати:
- безперебійна робота веб-ресурсу;
- швидкий доступ до інформації для користувачів вашим ресурсом;
- безпроблемне розміщення матеріалів на сайті;
- просте управління.
Як бачимо, перш ніж зареєструвати свій домен, треба багато чого стратегічно передбачити, тому все-таки краще вибрати надійну компанію, яка вирішить ці питання за вас.
Головні параметри для вибору хостингу
- Функціонал. Перш ніж зареєструвати домен першого рівня, ознайомтеся з переліком послуг кількох компаній-провайдерів, порівнявши їх між собою. Зазвичай користувачі порівнюють обсяг дискового простору, що надається, умови функції резервного копіювання, наявність піддоменів, кількість електронних ящиків, технології, що підтримують роботу сервера компанії.
- Трафік. Це одна з важливих характеристик, що безпосередньо впливають на доступність сайту, яку обов’язково вибирають із запасом. Якщо на момент реєстрації вона може здатися завищеною, то вже через невелику кількість часу трафіку бракуватиме.
- Доступність. Аптайм, або доступність — основний показник працездатності хостингу. Перш ніж зареєструвати домен верхнього рівня, цей показник порівнюють у кількох провайдерів. Його високі показники дозволять у майбутньому зручно використовувати свій сайт, просувати його в рейтингах, покращувати позиції в пошукових системах.
- Швидкість роботи. Від неї безпосередньо залежить швидкість завантаження вашого веб-ресурсу. Чим вона вища, тим менше часу піде на оновлення або доповнення матеріалів на сайті.
- Обладнання хостингу. Перевага надається серверному обладнанню лідерів світової індустрії, що гарантує надійність і безперебійність роботи всього інтернет-ресурсу.
- Технічна підтримка. Кваліфікована допомога фахівців у режимі 24/7 — найбільш прийнятний варіант. Цей показник можна порівняти вже на етапі підготовки до реєстрації.
Конкуренція на цьому ринку досить жорстка, тому знадобиться трохи часу й зусиль, щоб порівняти цінову політику компанії з якістю та кількістю послуг, що надаються. Купити домен можна в компанії, що надає послуги хостингу.
Як зареєструвати свій домен: покрокова інструкція
Ми планомірно підійшли до найважливішого етапу — реєстрації. Виконати цю нескладну процедуру можна самостійно або за підтримки служби супроводу хостинг-компанії. Але спочатку потрібно визначитися з ім’ям сайту — краще, щоб воно було максимально простим для запам’ятовування.
Отже, почнемо:
- Відкриємо сайт.
- У відповідне віконце внесемо вибране ім’я.
- Укажемо пріоритетні зони.
Перш ніж зареєструвати доменну зону, пошукова система визначить, для якої вибрана назва є вільною. У цьому сегменті ринку теж є своя конкуренція, тому рекомендується заздалегідь підготувати відразу кілька варіантів імені.
Тільки-но ви виберете вільне ім’я, переходьте до кнопки «Реєстрація», створивши свій обліковий запис, і оплачуйте зарезервовані домени.
У деяких випадках в обраний вами пакет послуг можуть входити додаткові опції. Як із ними поводитися, залежить тільки від вас. Завжди корисною опцією є автоматичне поновлення хостингу на наступний термін із повідомленням про закінчення терміну від провайдера.
Слід урахувати, що до того, як зареєструвати домен верхнього рівня, треба звернути увагу на перелік зон. Деякі з них доступні лише торговим брендам і потребують наявності додаткових документів, що надаються провайдерові. За відсутності таких документів скористайтеся доступними вам зонами.
Як відбувається реєстрація домену на безкоштовному хостингу: відмінності
Сам по собі будь-який безкоштовний хостинг має обмеження за тими або іншими показниками, і це цілком закономірно. Тому перед тим як зареєструвати свій домен, треба це розуміти. Зупинимося на найбільш частих обмеженнях, які також можуть відрізнятися:
- Наявність великої кількості рекламних банерів. Вони дратують відвідувачів, а вам не принесуть жодної копійки за використання рекламного місця.
- Спливаючі вікна. Також мають великий дратівливий ефект для відвідувачів.
- Відсутність монетизації. Таким чином, прибутку від такої реклами не буде.
- Немає доступу до FTP. Обмежує можливість до скачування вподобаного контенту.
- Обмеження прав доступу. Деякі інтернет-портали, мережі, каталоги свідомо блокують доступ до своїх ресурсів для сайтів, зареєстрованих на безкоштовних хостингах.
- Неможливо встановити привабливі для відвідувачів опції. Кожен сайт хоче виділитися своїм контентом, установивши, наприклад, форум для користувачів. Ця нескладна операція потребуватиме скачування спеціальних скриптів, що робить її простішою та швидшою у використанні. Але безкоштовні хостинги найчастіше не підтримують цю потрібну функцію, що стає великою проблемою для власників сайтів.
- Обмежений час користування. Ви ніколи не можете бути впевненими в завтрашньому дні. У будь-який момент безкоштовний доступ може закритися навіть без пояснення причин.
- Заборона на мета-теги. Можливо, і ця важлива функція, здатна просунути в ранжуванні ваш сайт, також буде недоступною.
- Мінімальний заробіток. Не секрет, що в більшості випадків сайти створюються з метою заробітку. Оскільки у вашого сайту будуть урізані вказані вище функції, і він сам матиме доменне ім’я тільки третього порядку, заробити на ньому навряд чи вийде.
Прив’язка домену до хостингу
Після реєстрації доменного імені потрібно прив’язати його до хостингу. Іншими словами, налаштувати сервер для роботи з доменним ім’ям. Якщо Ви використовуєте Shared — хостинг, така операція називається прив’язкою доменного імені. Зазвичай вона виконується в панелі управління Вашим хостингом і не потребує звернення до техпідтримки.
У разі, якщо Ви використовуєте для сайту VPS або виділений сервер, Вам доведеться самостійно внести коригування в налаштування Web-сервера.
Це буде зробити значно простіше, якщо Ви використовуєте спеціальні панелі управління такі як cPanel або VestaCP.
Наш висновок такий: якщо ви вирішили створити свій унікальний інтернет-ресурс, не варто економити на такій важливій складовій успішного іміджу та просування, як домен. А про те, як зареєструвати домен, ми вже з вами дізналися. Якщо у вас залишилися питання безпосередньо щодо реєстрації, звертайтеся в службу підтримки, де вам допоможуть у режимі онлайн.