Як придумати доменне ім’я для сайту?

Як придумати доменне ім’я для сайту?

09.06.2020
7232
8 хв.
Deltahost Блог Цікаве про домени Як придумати доменне ім’я для сайту?

Назва сайту — мабуть, перше, над чим замислюється власник інтернет-бізнесу ще до етапу розробки. Без доменного імені неможливе функціонування веб-ресурсу. Індивідуальність, простота, унікальність — три першочергових параметра, яким повинен відповідати ідентифікатор сайту. Перш ніж дати назву ресурсу, варто дізнатися, як влаштовані домени, які існують рекомендації по їх підбору і чи є підводні камені при виборі.

Як влаштовані домени?

Інтернет

Доменом називається ім’я інтернет-ресурсу, тобто буквене позначення адреси, за якою в браузері можна перейти на сайт. Доменне ім’я має принципове значення і, як правило, не змінюється протягом усього періоду функціонування інтернет-майданчики.

У доменну запис включені всі зони вкладеності домену, перераховані справа наліво з точками в якості роздільників. Наприклад, ім’я веб-сайту може виглядати таким чином: deltahost.ua. В даному прикладі це домен другого рівня. При реєстрації домену варто знати, що виділяють наступні варіанти доменних рівнів:

  • нульові (кореневі) домени — фактично порожній запис, яку позначили точкою (.), це закінчення повної назви інтернет-ресурсу, який, як правило, майже завжди опускається (тобто домени сучасних сайтів пишуть без крапок);
  • домени першого рівня — це національні або регіональні покажчики (.ua, .fr, .de і т. д.), іноді представлені в національному алфавіті (.укр), також на першому рівні зустрічаються тематичні домени (.org, .edu);
  • домени другого рівня — саме їх реєструють у спеціальних організаціях, ціна буде залежати від того, якого домену першого рівня належить ресурс (припустимо, часто купити ім’я site.ua дешевше, ніж site.com, але розцінки у різних реєстраторів будуть відрізнятися);
  • домени третього рівня (а також четвертого і т. д.) — в більшості випадків їх немає необхідності купувати, а створити можна самостійно на підставі придбаного доменного імені третього рівня (приклад домену третього рівня — blog.site.ua).

Отже, ви купуєте права на домен другого рівня, підбираючи підходящий варіант першого рівня (отримати додаткову інформацію про тонкощі вибору доменних зон ви можете в статті). Оплата за сайтовий ідентифікатор здійснюється щорічно з правом продовження оренди. Щоб придбати доменне ім’я, досить звернутися до офіційного реєстратору.

Поради щодо підбору доменного імені

Вибір доменного імені

Важливо розуміти, що назва веб-сайту стане першою асоціацією потенційних клієнтів з вашим бізнесом. Це своєрідна візитка, від якої багато в чому залежить ефективність просування бренду. При підборі доменного імені дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • коректно визначте TLD (домен верхнього рівня) — наприклад, для інтернет-ресурсів регіонального значення більш актуально буде виглядати .od.ua, ніж .com.ua, некомерційним організаціям варто задуматися про суфікс .org, а сайтам, які надають універсальну інформацію, — про позначенні .info;
  • подумайте над ключовими словами — коли вперше доведеться зареєструвати домен, варто підібрати 3-5 простих ключів, найбільш точно описують призначення сайту, а потім спробувати різні варіанти написання;
  • робіть акцент на брендування — доменне ім’я має бути не просто красивим, але і унікальним, тому уникайте ситуацій, коли назва інтернет-ресурсу схоже на вже існуюче, особливо якщо мова йде про конкурентів;
  • переконайтеся в сполучуваності — комбінація доменів першого і другого рівнів може стати як красивою грою слів (коли суфікси .su, .net і ін. утворюють разом з йдуть зліва назвою одне слово), так і не найвдалішим назвою;
  • пам’ятайте, що простота є одним з основоположних принципів, — довгі або сложновиговаріваемие слова, з якими можуть виникнути складності під час набору на клавіатурі, — однозначно невдалий варіант;
  • встановіть взаємозв’язок з вмістом сайту — навіть саме пам’ятне і коротку назву буде малоефективним, якщо не викликає асоціацій з діяльністю компанії;
  • перевіряйте вільність домену — коли визначилися з назвою, в обов’язковому порядку перевірте за допомогою сервісів перевірки, що дане доменне ім’я ще не зайняв хтось інший (якщо ж зайняв — починайте підбирати інші варіанти).

Щоб знайти дійсно вдалий ідентифікатор веб-майданчика, потрібно знати і про помилки, які часто роблять при реєстрації доменного імені:

  • порушення торгової марки — іноді зустрічаються ситуації, коли звучне ім’я сайту виявляється точним повторенням назви зареєстрованої компанії, і така помилка чревата негативними наслідками, аж до судових розглядів;
  • незрозумілі абревіатури — скорочення можуть мати місце, але тільки в тому випадку, коли вони асоціюються у відвідувачів з конкретною організацією, а не виглядають як набір букв, що не несе смислового навантаження;
  • використання номерів і дефісів — в усному мовленні такі доменні імена буде складно запам’ятати;
  • банальність — не завжди занадто очевидне назву стає хорошою ідеєю.

Генерація ідентифікатора сайту — творчий процес, який вимагає не тільки спеціальних знань, а й частки креативності. Згадайте, що багато доменні імена, які отримали світову популярність, колись були вигаданими словами (наприклад, назви YouTube, Google).

Що робити, якщо потрібне доменне ім’я зайняте?

Вибір домену

На жаль, ситуація, коли бажаний адресу сайту виявляється зайнятим, є досить поширеною. Але не варто засмучуватися, тому що є декілька способів вирішення проблеми:

  • пошук іншого імені — це дійсно найпростіший варіант, особливо якщо є на прикметі інші назви;
  • підбір нової зони — якщо ви не хочете нічого міняти в доменному імені другого рівня, можна поекспериментувати з зонами перших рівнів і знайти вільний домен з універсальним (.top, .online і ін.) або тематичним (.shop, .video і ін.) TLD;
  • перекупити домен — іноді буває так, що власник готовий продати права, так як бізнес закривається, також перепродажу можуть здійснюватися в магазинах доменних імен.

Щоб зв’язатися з власниками інтернет-ресурсів і обговорити деталі можливих угод, скористайтеся сервісом who.is. З його допомогою ви дізнаєтеся, кому належить веб-майданчик. Скупка потенційно популярних доменних імен — не рідкість, і правовласники часто реєструють домени виключно з метою перепродажу. Якщо при переході по бажаної посиланням ви бачите порожній сайт — ймовірно, ви зіткнулися саме з такою ситуацією.

Однак якщо домен зайнятий успішним розкрученим проектом, швидше за все, перекупити інтернет-адреса не вдасться. Тоді краще розглянути інші варіанти вирішення питання, запропоновані вище.

Чи варто купувати звільнений домен?

У зарубіжній практиці вкоренилася думка, що, з точки зору просування, вибір звільненого доменного імені буде більш ефективним рішенням, ніж запуск інтернет-ресурсу на домені, який ніколи не використовувався. Такі раніше зареєстровані сайтовий ідентифікатори називаються дроп-доменами (простроченим доменами), тобто адресами, оренду яких правовласники з тих чи інших причин вирішили не продовжувати.

Рішення, чи варто перекупити звільнилося доменне ім’я, слід приймати виходячи з особливостей окремого випадку. Так, від ідеї покупки однозначно треба відмовитися, якщо:

  • домен має серед користувачів поганою репутацією або занесений в чорний список;
  • попередні власники при роботі наклали фільтр, що обмежує просування або індексування;
  • попередній інтернет-ресурс мав занадто вузькотематичні спрямованість і отримував трафік виключно за специфічною групі запитів.

Також проблеми при просуванні звільнених сайтовий ідентифікаторів можуть виникнути, якщо доменне ім’я реєстрували в інтернет-картах. Однак рішення про покупку залишається за вами.

Вибираючи звільнився домен, ви можете отримати такі переваги, як:

  • можливість просування відразу після того, як сайт створений;
  • наявність вже наявної посилальної маси і параметрів, що сприяють швидкому підвищенню позицій інтернет-майданчики в ведучих пошукових систем;
  • вік — він стає привілеєм перед молодими сайтами.

Отже, перекуповувати звільняються імена точно має сенс, коли тематика попереднього інтернет-ресурсу була схожою з тією, з якою бажаєте працювати ви. Але перед тим як резервувати домен, переконайтеся у відсутності негативної репутації.

Що робити, коли доменне ім’я вибрано?

Коли ви визначилися з ідентифікатором сайту і переконалися, що ім’я не зайнято кимось іншим (або ж успішно вирішили питання про перекуповування), саме час офіційно зареєструвати домен. Це процедура досить проста: інформація про адресу веб-ресурсу і власника заноситься в єдину базу. Це робиться для того, щоб забезпечити унікальність назви і надати адміністративні права.

Для оформлення досить звернутися до офіційних реєстраторів доменних імен. Часто такі послуги надають хостинг-провайдери, в цьому випадку буде ще простіше вирішити питання.

Слід розуміти, що придбання домену фактично є орендою, а не купівлею. Право володіння буде закріплено за вами на певний термін (як правило, рік), але з можливістю продовження.

Чому важливо зареєструвати домен?

Провести реєстрацію доменного імені — значить закріпити за собою право використовувати певний інтернет-адресу. Пройшовши нескладну офіційну процедуру, власник інтернет-бізнесу заявляє про серйозність своїх намірів. Оформлення домену другого рівня є престижним і приваблює користувачів на сайт. Роботи пошукових систем також позитивно реагують на офіційно зареєстровані сайти, надаючи більш високу і швидке ранжування.

Ви стаєте повноправним власником сайтовий ідентифікатора тільки тоді, коли реєструєте його. Це дуже важливо при виникненні конфліктних ситуацій, наприклад, необхідність відстоювати авторське право.

Переваги і умови реєстрації домену в Дельтахост

Хостинговий провайдер Deltahost надає послуги реєстрації доменних імен. Дана можливість дається тим клієнтам, які орендують сервер, VPS або продовжили використовувати послуги звичайного хостингу. Є кілька приводів зареєструвати домен за допомогою Дельтахост:

  • зручність — співпраця з платформою, на якій ви вже орендуєте хостинг або користуєтеся іншими послугами, дозволить заощадити час;
  • прозорі тарифи — на нашому сайті ви знайдете все розцінки на реєстрацію в залежності від доменної зони, а ціни приємно здивують;
  • швидка оплата — ми пропонуємо різні варіанти оплати, починаючи з банківського переказу і закінчуючи застосуванням популярних платіжних систем;
  • позитивний імідж компанії — бездоганний рівень технічної підтримки і відмінну якість послуг стануть додатковими приводами для співпраці з Deltahost.

Створювати унікальний бренд, виводити бізнес на новий рівень і офіційно заявляти про своє місце в інтернет-просторі — все це дає реєстрація доменного імені. Відкривайте для себе нові можливості з Дельтахост.

У цій публікації
Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook