Особливості доменів другого рівня

Особливості доменів другого рівня

18.09.2020
6877
5 хв.
Deltahost Блог Цікаве про домени Особливості доменів другого рівня

З розвитком всесвітньої мережі Інтернет стали користуватися особливим попитом цікаві адреси сайтів, які легко запам’ятовуються. Ще їх прийнято називати доменами.

Що таке домен?

Домен або доменне ім’я — це назва вашого сайту в Інтернеті. Доменні імена зазвичай складаються з слова або комбінації символів, простих для запам’ятовування. Ім’я відображається в адресному рядку браузера. В налаштуваннях доменного імені вказується IP-адреса сервера, на якому працює ваш сайт. Наприклад, deltahost.ua — це доменне ім’я. Перш ніж зареєструвати доменне ім’я, потрібно його придумати. Рекомендації читайте в статті «Як придумати доменне ім’я для сайту?«

Особливості доменів другого рівня

Вибір домену - Особливості доменів другого рівня

Найбільшим попитом користуються домени другого рівня. За останніми підрахунками, зареєстровано вже більше двохсот мільйонів подібних адрес. Саме тому вибір з кожним днем стає все менше. Підібрати дійсно «яскраве», а також максимально зручне ім’я для свого сайту не так вже просто, як могло здатися.

До речі, дана особливість вплинула і на розвиток ринку так званої перепродажу доменів. Наприклад, велика кількість компаній бажає, щоб їх офіційний сайт мав конкретне доменне ім’я, щось типу: business.com. Через такий підвищений інтерес користувачів саме до цього домену він отримав чималу вагомість і був реалізований на онлайн аукціоні за цілих триста шістдесят мільйонів умовних одиниць. Високим попитом користуються такі домени, які є спів-звучними з часто використовуваними розмовними словами — іменниками з англійської мови. Недешево коштують ще і домени, що складаються з трьох цифр або трьох букв.

На ієрархічне розташування доменного імені в мережі безпосередньо вказує його фактичний рівень. Самий верхній рівень буде вказувати на відношення конкретно взятого домена до якогось типу організацій або його реальну географічне розташування.

Приклади доменів другого рівня

Перший рівень домену починається з кінця, тобто .com, .net, .ua — це перший рівень, її частіше називають доменна зона. Доменні зони визначають належність сайту до категорії або прив’язку до географічного положення. Наприклад com — це комерційні організації, net — провайдери, org — громадські організації, ua, fr, de, і т. п. — національні зони.

У доменному імені deltahost.ua другим рівнем є deltahost. Оскільки домен містить всього два рівні, він називається доменом другого рівня.

Відповідно, доменне ім’я blog.deltahost.ua вже є доменним ім’ям третього рівня.

Національні ДОМЕНИ 2-го РІВНЯ (CCSLD)

Country code second-level domain (ccSLD) — ці домени містять код країни або іншими словами національні домени другого рівня. Національні домени підходять коли потрібно підкреслити приналежність сайту до певної країни.

Наприклад, для Великобританії національний домен .UK, для України .UA, національний домен Білорусії .BY і т.д.

Ім’я, що розташовано лівіше національного домену верхнього рівня разом з національним доменом верхнього рівня утворюють домен другого рівня (SLD).

Переваги доменів другого рівня

Спочатку, необхідно подбати відразу про те, щоб ваш проект належав виключно вам. Так, домен другого рівня надасть можливість ресурсу бути абсолютно незалежним, а також повністю доступним всім без винятку користувачам всесвітньої мережі Інтернет.

Крім того, вдало підібране доменне ім’я другого рівня легше запам’ятати, а пошукові системи такі як Google і Яндекс піднімуть такий сайт вище в пошуковій видачі. Домен другого рівня реєструється офіційно і юридично належить особі або організації яка оформила право на власне доменне ім’я.

Як перевірити, чи вільний потрібний вам домен другого рівня?

Для перевірки доменного імені можна скористатися одним з численних on-line сервісів WHOIS.

WHOIS — безкоштовна онлайн послуга, що дозволяє будь-якому користувачеві знаходити реєстраційну інформацію про домен. А саме інформація про власника домену, контакти адміністрації і технічної підтримки, дата реєстрації та термін закінчення реєстрації доменного імені.

Навіщо реєструвати домен?

Реєстрація власного домену другого рівня дає незаперечні переваги в порівнянні з використанням доменних імен третього або навіть четвертого рівня.

  • легко запам’ятовується;
  • зареєструвавши домен, ви стаєте повноправним власником доменного імені другого рівня;
  • Google та інші пошукові системи вище оцінюють сайти, з доменним ім’ям другого рівня;
  • поліпшується сприйняття для користувачів;
  • це солідно і дає зрозуміти про серйозність власника домену, як наслідок, на сайт з привабливим ім’ям простіше залучити потенційних клієнтів.

Реєстрація домену виконується на юридичну або фізичну особа. Більшість доменів для сайтів — це домени другого рівня. Щоб юридично зафіксувати право на використання домену, необхідно надати реєстратору відповідні документи — паспортні дані і дані організації та іншу інформацію, необхідну для проведення реєстрації.
При створенні комерційних інтернет-проектів і сайтів, а так же сайтів державних і недержавних установ і організацій використовують виключно домени другого рівня.

Реєстрація та подовження реєстрації домену другого рівня

Реєстрацією та подовженням реєстрації доменних імен займається «Реєстратор доменних імен» — організація, уповноважена реєструвати нові доменні імена і подовжувати термін дії вже існуючих доменних.

Купуючи послуги Deltahost, ви можете звернутися до наших фахівців за допомогою і роз’ясненнями як зареєструвати домен.

Домени - Особливості доменів другого рівня

Про домени другого рівня і нижче

При створенні сайтів домени другого рівня використовуються набагато частіше. Другий рівень, до слова, ще не кінцевий. Бувають рівні третій, четвертий і так далі. Тільки використовуються подібні доменні імена в якості адрес підрозділів основного сайту.

Велика кількість онлайн — сервісів на сьогоднішній день пропонують стандартні конструктори сайтів. Вони дуже зручні і абсолютно прості в експлуатації. Відзначимо, що за допомогою таких конструкторів навіть самий недосвідчений новачок напевно зможе створити власний ресурс. Але все ж при цьому в переважній більшості випадків подібні сервіси пропонують доменні адреси тільки третього рівня, а не домени другого рівня. Більш того, створений користувачем сайт по факту належати буде сервісу. Саме через це доменне ім’я, яке відноситься до третього рівню, використовувати не рекомендується в разі, коли в плани розробника входить отримання реального прибутку з власного ресурсу. Адже з урахуванням того, що таке доменне ім’я належати власнику сайту не буде, воно може бути в будь-який момент просто втрачено. Такий майданчик немає ніякого сенсу розкручувати, чого не можна сказати, наприклад, про домени другого рівня.

Існує цілий ряд чинників, які вказують однозначно на деяку неповноцінність сайтів з доменним ім’ям третього рівня.

І щоб уникнути подібних неприємностей відразу необхідно подбати про те, щоб з самого початку ваш проект належав виключно вам. Так, домен другого рівня дасть можливість бути ресурсу абсолютно незалежним, і бути гідно представлений користувачам всесвітньої мережі Інтернет.

Взагалі, реєстрація домену другого рівня має величезну кількість переваг. Це і повна незалежність від Інтернет — провайдера, і повна автономність конкретно взятого ресурсу, і так далі.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook