Хороші фотографії — річ, яка має бути на якісному сайті. Зображення підвищують конверсію, роблять веб-ресурс привабливим і покращують візуальне сприйняття контенту.
Якість фото важливе для інтернет-магазинів, проте веб-майданчики іншого типу теж повинні подбати про привабливість картинки, адже це є додатковим джерелом трафіку і допомагає ілюструвати текст. Питання про забезпечення візуальним контентом не менш важливе, ніж питання, пов’язані з тим, як створити сайт. Саме зовнішній вигляд є візитною карткою інтернет-проекту і впливає на перше враження відвідувачів.
Відповідальність за розміщення картинок без права використання
Кожному власнику сайту слід знати про відповідальність за розміщення картинок без права на використання. В іншому випадку ви ризикуєте порушити авторське право, що тягне за собою судові позовами і великими штрафами. Проте, правило про заборону на застосування чужих фото не є однозначним.
Так, загальні правила говорять, що без згоди авторів зображення допускається застосовувати в наукових, навчальних, культурних або інформаційних цілях. Це означає, що фото може бути задіяно для ознайомлення, але не в комерційних цілях. Крім цього, на думку SEO-фахівців, неунікальні матеріали можуть знизити показники ранжирування.
Щоб з’ясувати, чи дозволено завантажити і використовувати знайдене в інтернеті фото, потрібно просто подивитися відповідну інформацію в Гугл-картинках. Для цього при виборі зображення слід перегорнути вниз, відкрити опцію «Права на використання» і вибрати розділ «З ліцензією на використання в комерційних цілях». Після цього треба просто знайти в пошуковій видачі відповідну картинку.
Способи отримання фото для сайтів
Уявити веб-ресурс, на якому взагалі немає візуального контенту, майже неможливо. Тому питання про використання фото, які не порушують авторського права і добре ілюструють текст, завжди залишається актуальним. Є такі основні способи отримання фото для сайтів:
- придбання фото — купувати зображення можна на платних фотостоках або безпосередньо у правовласників, цей варіант можливий, якщо є потреба в унікальному фотоконтенті, однак куплена ліцензія актуальна тільки для використання на комерційних сайтах, але не в масовому друкованому виробництві;
- самостійна зйомка — для деяких категорій веб-ресурсів наявність фото, створених спеціально найнятим фотографом (або самостійно), є обов’язковим (для інтернет-магазинів, порталів про подорожі та інших сайтів, які надають різні послуги);
- пошук безкоштовних фотостоків — якщо на онлайн-майданчику немає жорстких вимог що о авторських прав і фотографії використовуються більше в ознайомчих цілях, безкоштовні фотостоки ідеально підійдуть, так як вони дають право застосовувати картинки без посилання на авторство.
Також серед можливих варіантів слід назвати самостійне створення колажів і графічних зображень. У випадку з комерційними сайтами, що займаються продажем товарів різних брендів, доречним буде задіяти фото виробників.
Безкоштовні фотостоки з зображеннями хорошої якості
Imaggeo
Інтернет-ресурс з хорошим вибором якісних фотографій природи, який характеризується наступними можливостями:
- добірки найновіших зображень;
- колекції які найбільше переглядаються і популярних за кількістю лайків зображень;
- наявність фото в категорії «Вибір редактора»;
- завантаження своїх картинок.
Зображення надаються за ліцензіями Creative Commons, але мінусом сервісу є те, що при використанні контенту представники сайту просять вказувати посилання. Також є уточнення про заборону застосування фотографій в комерційних цілях.
Gratisography
Інтернет-ресурс, створений професійним фотографом, який ділиться якісними фото на безкоштовній основі. У числі головних переваг сервісу:
- велике тематичне розмаїття — є фотографії в категоріях «Тварини», «Бізнес», «Мода», «Їжа», «Природа» «Люди» і т. д .;
- оригінальність — більша частина контенту характеризується нестандартністю і креативом;
- гумористичні колекції (наприклад, присвячені приколам з людьми або тваринами), які можна використовувати, щоб урізноманітнити контент соціальних мереж;
- щотижневе додавання нових фотографій високої якості;
- доступ для застосування не тільки в особистих, а й в комерційних цілях.
Єдиним можливим недоліком веб-сервісу є те, що тут складно знайти фото для специфічних сфер бізнесу.
PublicdomainArchive
Безкоштовний сайт зображень, який володіє 400 тисячами фотографій. Сайт дає такі можливості:
- використання в особистих і комерційних цілях;
- великий вибір контенту з красивими видами мегаполісів і природи;
- тижневі добірки фотографій і вінтажні картинки;
- якісні предметні фото.
У той же час, потрібно враховувати, що на цьому онлайн-майданчику немає векторних фото, іконок, текстур і патернів.
Unsplash
Відомий онлайн-сервіс, що пропонує якісні стокові фотографії. Серед головних переваг даного інтернет-ресурсу:
- співпраця з великими компаніями (наприклад, Apple), що відкриває нові можливості для збільшення кількості контенту;
- наявність спеціального мобільного додатку для завантаження;
- співпраця з іменитими фотографами з усього світу (більше 150 тисяч авторів);
- зручний пошук за ключовими словами і категоріям.
Нюанси, пов’язані з роботою сервісу Unsplash — загальні обмеження, присутні майже на всіх міжнародних фотостоках. Так, заборонено використовувати без додаткової згоди контент, на якому є зображення брендів, творів мистецтва та людей (якщо людину на фото можна впізнати).
Pexels
Майданчик, який позиціюється як перша в світі безкоштовна бібліотека стічних фото і відео. Ще один сервіс міжнародного рівня, пропонує такі можливості:
- наявність у вільному доступі не тільки фотографій, а й відео;
- пошук контенту за тегами;
- добірки зображень;
- проведення цікавих челленджів;
- великий вибір зображень людей;
- дозвіл на використання фото в комерційних цілях без зазначення автора.
Серед обмежень, передбачених цим сайтом, слід виділити заборону на рекламу продуктів або брендів в завантажених на сервіс фотографіях.
Pixabay
Один з найстаріших веб-ресурсів зі стічними зображеннями, який встиг накопичити вражаючу базу контенту. Пропонує користувачам такі переваги:
- колекція з понад 2 млн фото, відео та векторних зображень;
- зручний пошук по тегам, розмірами і типами контенту;
- фото з найрізноманітніших тематик, починаючи від зображень природи і предметів і закінчуючи артхаусними зйомками;
- безкоштовне використання в будь-яких проектах, в тому числі комерційних.
Складно виділити якісь недоліки сервісу, так як він дозволяє швидко знайти якісні високохудожні фото. Єдиний нюанс — потреба в реєстрації: вона не є обов’язковою, однак система постійно буде нагадувати про необхідність зареєструватися. Також тут буде складно знайти фотографії для комерційного використання.
PikWizard
Безкоштовний банк зображень з величезним вибором якісних фото в сотнях різних тематик. На сайті можна знайти предметку, пейзажі, портрети і безліч інших креативних робіт. У числі можливостей цього сервісу:
- більше мільйона зображень і відео, багато хто з них є ексклюзивними;
- дозвіл на використання без вказівки авторства;
- добірки найпопулярніших фото і відео;
- безкоштовний фоторедактор;
- зручний інтерфейс.
Серед мінусів варто відзначити, що тематика контенту досить обмежена: основний акцент на цьому майданчику зроблений на міських пейзажах і зображеннях людей.
Rawpixel
Відносно невелика колекція якісних фотографій в обмеженому списку тематик. Переваги даного онлайн-ресурсу:
- наявність макетів, векторних і PSD-зображень;
- наявність одного і того ж зображення відразу в декількох форматах;
- зручна система пошуку.
З недоліків треба зазначити тематичну обмеженість і необхідність реєстрації за допомогою електронної пошти.
Foodies Feed
Ідеальне місце для пошуку зображень, пов’язаних з тематикою кулінарії. Сервіс підійде для фуд-блогів, ресторанів і будь-яких сайтів, статті на яких потрібно проілюструвати фотографіями по цій тематиці. Переваги цієї колекції:
- добірка зображень практично у всіх тематиках, пов’язаних з їжею (види на страви зверху, здоровий спосіб життя, піци, торти, м’ясо);
- розсилка колекцій фотографій на електронну пошту;
- висока якість контенту.
Нюансом, який слід врахувати при роботі з сервісом, є те, що при завантаженні абсолютно всіх фото одним архівом доведеться заплатити символічну суму.
Designerspics
Безкоштовний фотостoк з зображеннями в різних тематичних категоріях. Дає користувачам наступні переваги:
- асортимент контенту, пов’язаного з архітектурою, бізнесом, природою, людьми, технологіями, предметами і т. д .;
- мінімалістський дизайн сайту, який полегшує пошук;
- зручний пошук за категоріями і тегами;
- надання добірок схожих фотографій.
Мінусом слід назвати те, що на сервісі не дуже багато картинок, однак весь контент відрізняється високою якістю.
Фотографії, які поширюються безкоштовно, можуть бути якісними і креативними. Купувати візуальний контент має сенс тільки коли це виправдано бюджетом бізнес-проекту. У всіх інших ситуаціях можна сміливо опублікувати фотографії, завантажені з безкоштовних фотостоків.