Як видалити або змінити напис «Сайт працює на WordPress»?

Як видалити або змінити напис «Сайт працює на WordPress»?

11.11.2020
6657
5 хв.
Deltahost Блог Як зробити сайт Як видалити або змінити напис «Сайт працює на WordPress»?

WordPress вже не один рік очолює рейтинги найпопулярніших CMS. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, адаптивність, наявність функціоналу для електронної торгівлі і постійні оновлення — тільки початок списку важливих переваг даної системи.

Коли власники інтернет-бізнесу роблять вибір між Джумла і Вордпресс, в пріоритеті часто виявляється саме другий варіант. Єдиний нюанс, який часто бентежить і відвідувачів, і власників сайтів, — напис Powered by WordPress, тобто копірайт даної CMS. Однак редагування футера WordPress допоможе швидко впоратися з даними недоліком.

Чому виникає бажання видалити напис «Сайт працює на WordPress»?

Сайт працює на WordPress

Незважаючи на те, що напис в підвалі сайту про те, що ресурс зроблений на основі Вордпресс, розцінюється як данина розробникам движка, найчастіше виникає бажання видалити цю інформацію. Таке прагнення мотивовано декількома недоліками формулювання Powered by WordPress:

  • реклама — фактично ви рекламуєте систему, яку використовували для розробки інтернет-ресурсу, і цей факт може бути особливо критичний для бізнес-проектів;
  • негативний вплив на дизайн — іноді навіть невеличкий напис може не вписується в концепцію зовнішнього вигляду інтернет-сторінок;
  • вразливість інтернет-ресурсу для хакерів — за запитом «Сайт працює на Вордпресс» зловмисникам буде простіше знайти ресурс і зробити по відношенню до нього злочинні дії;
  • негативний вплив на SEO-просування — часто наявність посилання на зовнішнє джерело негативно впливає на СЕО-характеристики веб-ресурсу;
  • непрофесіоналізм — часом відвідувачі веб-сайту вважають, що використання готових шаблонів — свідчення низької кваліфікації розробників, що в свою чергу може негативно позначитися на репутації бренду.

Перш ніж змінити футер WordPress, варто розуміти, наскільки законні подібні правки. Так як даний движок позиціонується як безкоштовний і має універсальну суспільну ліцензію, ви дійсно маєте право вносити будь-які зміни, тобто видалення написи в футере є цілком легальним. Наведена далі інформація може стати в нагоді всім користувачам, яких цікавить установка WordPress.

Способи видалення напису «Сайт працює на WordPress» у футері сайту

Яким би чином ви не планували редагувати напис в підвалі веб-сайту, першочерговим буде створення бекапа: перед внесенням змін завжди необхідно зберігати резервну копію. Вам знадобиться доступ до адміністративної частини, щоб видалити копірайт Вордпресс. Розглянемо найпопулярніші способи видалення напису.

Відключення через настройки теми

Один з найпростіших і розповсюджених варіантів — видалити безпосередньо в налаштуваннях. Для цього достатньо перейти в розділ «Зовнішній вигляд» і вибрати в меню вкладку «Налаштувати».

Потім алгоритм дій може відрізнятися в залежності від особливостей і мов теми. У віджети, початковому меню або розділі з властивостями є підрозділ, пов’язаний з футером (англійською footer). Далі в настройках досить вибрати варіант Hide Footer Credit ( «приховати футер»), після чого зберегти зміни.

Однак далеко не завжди такий простий варіант можна реалізувати. Якщо не вдалося видалити напис даним методом, на допомогу прийдуть альтернативні рішення.

Застосування PHP-коду

Щоб видалити текст про те, що сайт працює на WordPress, за допомогою PHP-коду, потрібно виконати наступний алгоритм дій:

  1. Перейти в розділ «Зовнішній вигляд» і вибрати вкладку «Редактор тем».
  2. У правій колонці відкриються можливі варіанти, серед яких буде footer.php (підвал).
  3. Далі досить знайти рядок Proudly Powered By WordPress і видалити його.
  4. Щоб зберегти зміни, необхідно провести оновлення файлу.

Цих маніпуляцій буде достатньо, щоб запис про копірайт зник.

Використання функціоналу CSS

Третій метод також вважається досить поширеним, однак його недолік в тому, що підвищуються ризики штрафів з боку пошукових систем.

Щоб приховати текст CSS, буде потрібно така послідовність дій:

  1. Перейти в адмінку Вордпресс.
  2. Натиснути на пункт «Призначений для користувача CSS». Тут є два підходи для різних плагінів: для Simple Custom CSS — розділ «Зовнішній вигляд», для призначеного для користувача CSS — розділ «Налаштування теми».
  3. Ввести в відповідне поле правило display: none (в класі ID або CSS, буде залежати від використовуваної теми).
  4. Натиснути на пункт оновлення.

Враховуйте, що дане рішення є крайнім заходом, яке радять застосовувати тільки в тому випадку, коли попередні два варіанти не вдалося реалізувати.

Як змінити напис «Сайт працює на WordPress»?

Видалити напис Вордпресс

Видалення футера — це тотальна міра, яка не завжди потрібна. Альтернативою є налаштування теми WordPress, тобто зміна деяких елементів. У підвалі ви можете зробити такі маніпуляції:

  • видаляти або додавати місця, де розташовуються віджети веб-сайту;
  • змінювати шрифти, кольори і т.д.;
  • видаляти посилання.

Будь-які зміни вносяться за допомогою наступних дій:

  1. У вікні інтернет-браузера відкриваєте веб-сайт.
  2. Наводите мишею на місце підвалу.
  3. Клікаєте за допомогою правої кнопки миші на вікно «Дивитися код».
  4. Переглядаєте код даної частини інтернет-сторінки.
  5. Замінюється на свій розсуд шрифти, фони і ін.
  6. Переглядаєте внесені зміни в вікні веб-браузера.

Далі необхідно скопіювати змінену частину коду CSS і вставити в налаштування шаблону (як правило, це розділ «Додаткові стилі»).

Якщо ж ви застосовуєте плагін JetPack, стилі також редагуються у вкладці «Зовнішній вигляд» з переходом в меню «Редагувати CSS». Ще один варіант — введення скопійованих даних в файл style.css, проте таке рішення не є кращим.

Поради з налаштування написи «Сайт працює на WordPress»

Сайт працює на WordPress

Перед тим як видалити «Сайт працює на WordPress», слід враховувати деякі рекомендації:

  • щоб редагувати код, в обов’язковому порядку необхідно застосовувати саме дочірню тему, інакше всі внесені зміни в ручному режимі після оновлення можуть загубитися;
  • будьте обережні з ручним редагуванням, тому що завжди є ризик помилок, які приведуть до припинення роботи онлайн-ресурсу.

Зверніть увагу, що після оновлення версії движка, як правило, пропонують оновити тему. В цьому випадку всі зміни будуть видалені, а напис з копірайтом знову з’явиться в футере. Для її усунення потрібно заново здійснити зазначені вище алгоритми дій.

В цілому зміна футера є нескладною процедурою, яку може здійснити користувач навіть з початковим рівнем знань про системний адмініструванні. Головне — чітко дотримуватися інструкцій і застосовувати найменш ризиковані методи.

У цій публікації
Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook