Joomla або WordPress: що краще підійде для інтернет-магазину?

Joomla або WordPress: що краще підійде для інтернет-магазину?

27.07.2020
6069
7 хв.
Deltahost Блог Корисне про хостинг Joomla або WordPress: що краще підійде для інтернет-магазину?

Успішний розвиток онлайн-проекту багато в чому залежить від коректно підібраного движка — CMS, який потрібен для зручної роботи. Найбільш популярними варіантами для інтернет-магазинів є WordPress і Joomla. Вони розраховані на швидку розробку веб-ресурсів і дозволяють реалізувати весь базовий функціонал комерційного проекту.

У спеціалізації, дизайні шаблонів і функціональні WordPress і Joomla є безліч відмінностей, про які необхідно знати при розробці інтернет-магазину. Кожна з систем має набір переваг і недоліків, що впливають на зовнішній вигляд і начинку веб-ресурсу. Спробуємо розібратися, яка CMS краще підійде для онлайн-магазину.

Спеціалізація движків WordPress і Joomla

WordPress і Joomla

Прості веб-сайти і блоги — то, для чого найкраще підійде WordPress. Як правило, цей движок вибирають, коли потрібно розробити зрозумілий, простий і зручний інтернет-ресурс без будь-яких специфічних елементів функціоналу.

В цілому WordPress розроблялась як блоговая CMS. Налаштування стрічки і додавання нових записів включені в базовий функціонал системи. Якщо ж потрібно створення сайту, можливості доведеться розширювати за допомогою спеціальних плагінів.

Специфіка Joomla передбачає створення блогів, корпоративних і інформаційних сайтів, а також соціальних мереж. Проте, реалізувати на базі даної системи інтернет-магазин також можливо. Дана CMS позиціонується як універсальна і підходить практично для будь-яких веб-ресурсів.

Отже, незважаючи на спеціалізацію движків, при додаванні відповідного набору плагінів не важко створити інтернет-магазин і за допомогою WordPress, і за допомогою Joomla.

Функціональні можливості WordPress і Joomla

WordPress і Joomla

WordPress передбачає настройку базових можливостей веб-ресурсу. У списку функціоналу цього движка:

  • публікація матеріалів;
  • настройка відображення контенту на веб-сторінках;
  • додавання додаткових функцій за допомогою установки плагінів зі сторонніх ресурсів або офіційного каталогу;
  • доступ до редагування коду;
  • внесення правок за допомогою FTP або вбудованого редактора.

У вихідному наборі Joomla також не надто багато функцій. Загальні характеристики включають такі можливості:

  • загальна поштова система для взаємодії з користувачами;
  • режим налагодження;
  • редагування файлів;
  • завантаження доповнень з офіційного сайту або сторонніх ресурсів.

Обидва движка об’єднує те, що в них присутня тільки базовий функціонал, який можна розширити за допомогою плагінів

Дизайн шаблонів WordPress і Joomla

Вбудовані функції WordPress припускають наявність каталогу, в якому є різноманітні теми. Вибір досить великий, тому при підборі візуально привабливих варіантів для створення веб-сайту буде реально обійтися даною бібліотекою. У всіх варіантах представлені параметри управління зовнішнім виглядом, що робить дизайн ще більш різноманітним.

Єдиний нюанс — якість готових шаблонів значно відрізняється, в наявності є не тільки красиві і актуальні варіанти, але і істотно застарілі. Тому, якщо стандартний набір не підійшов, доведеться шукати альтернативи в пошукових системах. У списку базових можливостей безкоштовних шаблонів WordPress:

  • зміна логотипів;
  • зміна кольорових схем.

У преміум-варіантах інструментарій значно розширено: набір поповнюється можливостями виключення або включення окремих елементів і іншими корисними функціями. У п’ятій версії Вордпресс також є блоковий редактор, завдяки якому розширюються функції настройки інтерфейсу. Однак якщо необхідно редагувати шаблони, доведеться їх правити за допомогою вбудованого CMS-редактора або використовуючи FTP.

Істотна відмінність движка Joomla від WordPress в дизайні шаблонів. На цьому движку немає безкоштовних шаблонів, кількість преміальних тем обмежена. Тому створювати візуальну складову доведеться за допомогою платного інтерфейсу, який розробляють фахівці.

У всьому іншому дизайн шаблонів Джумла і Вордпресс принципово не відрізняються. Розмаїття тем буде залежати від встановлених опцій, проте в разі потреби без глибокої кастомізації не обійтися без правки файлів. Для цього достатньо завантажити шаблони на комп’ютер, відредагувати файлі і знову завантажити на сервер.

Якщо цікавлять не тільки базові безкоштовні макети, проблем з пошуком шаблонів точно не виникне. Багато варіантів можна знайти на закордонних веб-ресурсах, також пропозиції є на вітчизняних сайтах. Але якщо ви дбаєте про безпеку, качайте розширення тільки з перевірених джерелах (наприклад, купуйте преміум-теми) і в офіційних каталогах.

Налаштування дизайну на обох CMS будуть в залежати від особливостей певної теми. Набір базових налаштувань даних CMS схожий, але з появою редактора Gutenberg для WordPress функції редагування візуальної складової інтерфейсу помітно розширилися в порівнянні з можливостями Joomla. Проте, щоб глибоко відредагувати пропоновані шаблони, необхідні знання HTML, JavaScript і ін.

Переваги та недоліки роботи з WordPress

Саме WordPress позиціонується як найпопулярніший в світі движок. Універсальний інструментарій для створення сайтів, який розширюється за допомогою плагінів, дає можливість створювати самі різнопланові веб-ресурси. Ключові переваги, що говорять на користь установки WordPress хостингу, представлені в наступних характеристиках:

  • регулярні оновлення — і на офіційному сайті, і на сторонніх перевірених онлайн-майданчиках постійно з’являються всілякі доповнення, завдяки яким можливості WordPress ще більше збільшуються;
  • наявність розвиненої бази знань — пізнання, пов’язані з роботою движка, можна істотно розширити завдяки мануалів, статей і різних матеріалів зі спільнот користувачів, які вибирають Вордпресс;
  • універсальність — в інтернеті є безліч розширень і шаблонів, завдяки яким на базі движка не важко створити як елементарний сайт-візитку, так і складний багатосторінковий інтернет-магазин;
  • наявність редактора Gutenberg — згаданий вище редактор відкрив розширені функції управління записами і зміни інтерфейсу;
  • комфортна панель управління — інтуїтивно зрозумілий інструментарій дозволить в найкоротші терміни освоїти CMS;
  • масштабованість і гнучкість — якщо у майбутнього веб-ресурсу є перспективи розширення, за допомогою движка в подальшому не складно додати нові розділи, каталоги, додаткові форми, форум і т. д .;
  • можливість роботи без коду — під час роботи з даної CMS не з’явиться потреб в поглиблених знаннях в області програмування.

Недоліки, пов’язані з роботою WordPress, часто спровоковані величезною популярністю движка. Є ризики злому сайтів, через те, що не всі веб-майстри, які застосовують цю CMS, є фахівці у галузі безпеки.

Також велика кількість використовуваних плагінів може негативно позначитися на продуктивності веб-ресурсу. Якщо хочете спробувати всі можливості Вордпресс і завантажуєте велику кількість доповнень, доведеться перенести сайт на більш потужний сервер. Як альтернативне рішення варто розглядати видалення деяких плагінів. До того ж, при наявності певних навичок програмування ви зможете навіть без установки доповнень розширювати функціонал.

Деякі користувачі стверджують, що під час оновлення системи на движку WordPress виникають складності. Не варто оновлювати WordPress в автоматичному режимі: для початку необхідно створити бекап, і тільки після цього провести оновлення в ручному режимі.

Додатково слід згадати ймовірні проблеми, ризики які можуть бути при використанні безкоштовних плагінів. Після оновлення може виникнути невідповідність версій. У разі застосування платних плагінів таких складнощів, як правило, не буває.

Переваги та недоліки роботи з Joomla

Joomla також вважається універсальною системою управління контентом. Установка плагінів вирішує питання розширення функціональності. За популярністю серед безкоштовних движків CMS Joomla займає другу позицію в світі. Саме цей варіант рекомендують користувачам, які вперше стикаються з необхідністю створення веб-сайту на основі подібних платформ. Головні переваги Joomla виражені в таких характеристиках:

  • гнучкість — вихідний код CMS відкритий, а це значить, що базову функціональність легко розширити за допомогою редагування коду;
  • постійні оновлення — як і у випадку з WordPress, регулярно додаються нові компоненти, що робить сайт на базі Joomla більш багатофункціональним;
  • простота установки — часто саме Джумла пропонується на хостингах в автоматичному режимі, а особливі тарифи, які оптимізовані під цей движок, додатково розширюють можливості;
  • простота управління — зовсім не обов’язково мати спеціальні навички, щоб розібратися в CMS;
  • доступність для проектів різної складності — односторінкові і великі проекти буде досить легко реалізувати на Joomla.

Недоліки найчастіше пов’язані з потребою в установці розширень, що може погано вплинути на безпеку інтернет-ресурсу. Подібні складності частіше з’являються при використанні безкоштовних плагінів. Щоб збої не стали критичними для роботи сайту, постійно робіть резервні копії і переконуйтеся в працездатності розширень.

Критика Joomla пов’язана з недоробками структури: надлишковий код в движку і його шаблонах провокує зниженя швидкості завантаження. Кастомізацію також не можна назвати простою. Однак ці недоліки несуттєво впливають на функціювання системи.

Як бачимо, переваги і недоліки двигунів WordPress і Joomla майже повторюються. Системи є рівнозначними, коли йдеться про створення інтернет-магазину. В обох випадках вбудовані інструменти для реалізації подібних проектів відсутні, тому необхідна установка додаткових плагінів. Ці CMS пропонують по кілька схожих розширень для ведення електронної комерції.

Рішення про вибір тієї чи іншої системи слід приймати з урахуванням переваг і кваліфікації фахівців, які будуть розробляти сайт. Якщо цікавить оренда VPS, звертайтеся до представників Дельтахост. Хостинг-провайдер Deltahost — це вибір на користь безпеки, безперебійної роботи, кваліфікованої служби підтримки і бездоганної якості послуг.

У цій публікації
Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook