Інтернет — це безмежні можливості для реклами, адже в 21 столітті люди активно користуються всесвітньою мережею. Ви щомиті натикаєтеся на банери і рекламні відеоролики. Алгоритми пошукових систем аналізують ваші запити і пропонують відповідні оголошення, все це — частина інтернет-реклами. Але одним з потужних рекламних інструментів був і залишається саме сам сайт.
Не всі мають можливість писати програми і з нуля створювати свої інтернет-майданчики. У мережі часто можна зустріти ресурси, зроблені на CMS. Їх позиціонують як недорогу альтернативу звичайним сайтам, але не всі розуміють, чим вони відрізняються, як встановити CMS на хостинг.
CMS — що це?
CMS — це система управління контентом, редактор сайтів і набір скриптів, простіше кажучи, движок. У народі їх ще називають конструкторами. Якщо раніше доводилося платити за створення цілого сайту, то зараз можна купити або безкоштовно скачати CMS, налаштувати її під свої потреби і користуватися.
Звичайно, найпростіше скористатися безкоштовним редактором сайтів, але потрібно розуміти, що такі конструктори не дбають про зручність користувачів. З мінусів можна виділити:
- малу кількість дискового простору;
- погану оптимізацію;
- вразливість до злому;
- неможливість перенесення проекту на інший хостинг;
- відсутність техпідтримки і довгі виправлення багів.
Власники платних конструкторів зацікавлені в комерційній вигоді та постійному притоці клієнтів. Такі CMS надійні, у них є набір унікальних шаблонів, часті оновлення, оптимізація.
До найпопулярніших конструкторам відноситься WordPress. На основі цього движка зроблена більша частина сайтів, які ви бачите в Інтернеті. Але назвати його повністю безкоштовним можна тільки умовно. У ньому є безліч платних віджетів, тем, плагінів і шаблонів. Ви можете завантажити WordPress і безкоштовно редагувати, але для інтернет-використання знадобиться хостинг і домен.
Що таке хостинг CMS?
CMS хостинг — це послуга, яка передбачає надання користувачеві можливість роботи з CMS на рівні сервісу. Тобто користувач може не піклуватися про встановлення та налаштування CMS, він просто купуєте послугу і використовуєте обрану CMS. Весь процес початкового налаштування CMS, установки бази даних, завантаження файлів і т.п. забезпечує компанія, яка надає послугу.
CMS хостинг може бути надано у вигляді доступу виключно тільки в панель управління CMS, де користувач може управляти своїм сайтом в рамках обмежених можливостями самої CMS, або у вигляді VPS з попередньо встановленою та налаштованої CMS, що безсумнівно дає користувачеві ширші можливості по управлінню своїм сайтом.
Які види CMS для сайтів бувають?
На сьогоднішній день існують сотні CMS для різного рівня підготовки користувачів. Як загального призначення, так і спеціалізовані. Ось деякі з них:
- WordPress — ідеальна система для ведення блогу, проте її часто використовують для різних сайтів і пристосовують для интенет-магазинів.
- Joomla — універсальна CMS для побудови практично будь-якого сайту.
- Drupal — підійде для створення корпоративних сайтів.
- PrestaShop — орієнтована для створення інтернет-магазину.
- OpenCart — підійде для інтернет-магазину.
- Magento — спеціалізована CMS для інтернет-магазинів.
- Typo3 — підходить для розробки масштабованих інтра-мереживих проектів, не для початківців.
- Serendipity — відмінний вибір для невеликих блогів.
- DotClear — для блогів, підтримує HTML і формат синтаксису Wiki.
- phpBB — система для побудови форумів.
- ImpressPages — PHP-фреймворк з вбудованим редактором контенту, для блогів, не для новачків .
- Chamilo — система управління навчанням, для побудови навчальних сайтів.
- Made Simple — CMS розрахована на новачків, підходить для невеликих сайтів.
- Concrete5 — підійде для створення персональних сайтів, має зрозумілий і простий інтерфейс.
Якщо ви шукайте CMS для інтернет-магазину і зупинилися на виборі між WordPress і Joomla, вам буде корисна стаття «Joomla або WordPress: що краще підійде для інтернет-магазину?«
VPS або CMS хостинг — як зробити вибір?
Часто CMS-хостинг одночасно пропонує і конструктор, і виділений віртуальний хостинг. Новачкові буде дуже складно знайти порядного і відповідального провайдера. При виборі звертайте увагу на ці 4 характеристики:
- обсяг дискового простору;
- наявність технічної підтримки;
- кількість інструментарію;
- співвідношення ціни і якості.
Звичайні провайдери можуть запропонувати не тільки віртуальні хостинги і виділені сервери, але й віртуальні фізичні сервери, хмарні хостинги.
Якщо ваш сайт споживає невеликі ресурси, то вам вистачить звичайного shared web hosting service, який може забезпечити хостинг CMS. Для обробки даних і установки програмного забезпечення необхідний вже VPS (virtual private server).
Тепер, коли ви знаєте, що таке CMS хостинг і чим сайти-конструктори відрізняються від створених з нуля ресурсів, ви зможете вибрати CMS для вашого проекту.