Корисні сервіси
Оренда серверів DELTAHOST Корисні сервіси Whois сервіс

Whois сервіс

Whois - це сервіс перевірки доменів в онлайн-режимі. Завдяки цьому сервісу ви дізнаєтеся про доменне ім'я або IP. Також надається така інформація, як вік сайту, дата реєстрації та контакти. Завдяки наявності цих даних ви уникнете шахрайства.

Навіщо потрібна перевірка домену сервісом Whois?

Ключове завдання сервісу Whois (Хуіс) полягає у наданні вичерпної інформації про домени, що Вас цікавлять. Коли ви вибираєте хостинг і визначаєтесь з адресою (умовно www.site.info, де site - ім'я, а info - доменна зона), обов'язково потрібно переконатися, чи не зайнятий вже в інтернеті потрібний домен. Протокол не тільки допомагає перевірити, чи зайняте певне ім'я сайту, але і дозволяє проводити обмін даними з реєстраторами доменів і IP-мереж.

Інформація відображається англійською і містить такі дані:

  • domain - назва домену;
  • dom-public - публічність (yes/no);
  • mnt-by - ідентифікатор;
  • nserver - список серверів DNS;
  • status - поточний статус.

Також на Whois представлені час і дата реєстрації (created), час і дата внесення змін (modified), терміни, коли закінчується використання (expires), і джерело даних (source).

Перевірка веб-сайту здійснюється дуже швидко: для цього до відповідного рядка просто вводять або копіюють адресу. Те, яка саме інформація буде відображатися, залежить від налаштувань і доменної зони. Коли після перевірки ви переконаєтеся, що обраний домен вільний, можете звертатися до реєстратора (або безпосередньо до провайдера, якщо така послуга передбачена, як, наприклад, в компанії Дельтахост), щоб зареєструвати сайт.

Умови використання Whois-сервісу

Дані повинні використовуватися тільки в інформаційних цілях. Застосування цього протоколу передбачає запити в наступному форматі:

  • можливе введення адреси сайту як з https, так і без нього (в першому випадку інструмент автоматично видалить https);
  • все посилання необхідно вводити по одному;
  • крім адреси сайту, в рядок перевірки також можна вносити IP-адреси.

Крім перевірки імені, не менш важливим є вибір надійного хостинг-провайдера. Deltahost (Україна) готовий надати якісні послуги і розумні тарифи.


Deltahost
Deltahost - Facebook