Корисні сервіси
Оренда серверів DELTAHOST Корисні сервіси Перевірка SSL сертифікатів

Перевірка SSL сертифікатів

SSL-сертифікат - це цифровий підпис, що гарантує безпеку шифрування даних при передачі між браузером користувача та сайтом. Кодування інформації, що передається здійснюється за допомогою HTTPS-протоколу.

Залежно від різновиду сертифіката видача може передбачати перевірку домену, компанії або розширену перевірку (в останньому випадку сторінки будуть відображатися з зеленою стрічкою в браузері). Слід враховувати, що термін дії цифрового підпису є обмеженим і становить два роки. Раніше SSL-сертифікати залишалися дійсними більший проміжок часу, однак регулюючий орган CA/B Forum вирішив скоротити терміни.

Як перевірити сертифікат сайту онлайн?

Після закінчення дворічного терміну власникам веб-ресурсу дається три місяці, щоб продовжити дію вже виданого SSL-сертифіката. Користувачі отримають відповідне попередження, але якщо пересертифікацію не відбудеться, можливі такі наслідки:

  • зниження показників ранжирування;
  • зменшення продажів через те, що багато клієнтів будуть вважати веб-ресурс ненадійним;
  • падіння трафіку.

Як правило, відвідувачі рідко затримуються на сайтах, де цифровий підпис перестав бути дійсним.

Для онлайн-перевірки сертифікатів існують спеціальні інструменти, завдяки яким можна дізнатися, чи працює в даний момент SSL. Всі маніпуляції здійснюються в кілька кліків: досить вказати у відповідному рядку ім'я веб-ресурсу і натиснути на кнопку «Перевірити».

Як оновити SSL-сертифікат сайту?

Недійсність сертифіката вважається свідченням уразливості інтернет-майданчика, тому головне завдання власників - дотримуватися всіх терменів і вчасно продовжувати сертифікат. Для поновлення достатньо здійснити наступний алгоритм дій:

  1. Провести оплату в межах встановлених термінів.
  2. Отримати на електронну пошту лист про продовження.
  3. Натиснути на посилання в тексті листа, після чого перевірка, що ви є власником домену, буде завершена.
  4. Отримати в Центрі сертифікації новий сертифікат.
  5. Встановити цифровий підпис на сервер.

Примітно, що після перевірки приватний ключ не буде змінюватися, тому можете використовувати вже існуючий. Якщо виникнуть складності з оновленням, доцільно звернутися до фахівців служби підтримки.

Щоб зробити онлайн-перевірку файлів SSL-сертифіката, скористайтеся інструментами від Дельтахост. Зручний тест допоможе швидко дізнатися, скільки ще буде діяти цифровий підпис інтернет-ресурсу. Також послугами хостинг-провайдера Deltahost варто скористатися власникам сайтів, яких цікавить оренда виділеного сервера з фізичним розташуванням потужностей в Україні, США і Нідерландах.


Deltahost
Deltahost - Facebook