Корисні сервіси
Deltahost Корисні сервіси Транслітерація онлайн

Транслітерація онлайн

Щоб швидко перетворити текст, написаний кирилицею, в букви латинського алфавіту, варто скористатися онлайн-транслітерацією. Цей інструмент буде корисний, коли необхідно зробити переклад слів російською/українською мовами літерами латиниці для створення читабельних посилань.

Де застосовується транслітерація?

Спочатку транслітерацію використовували, коли потрібно було написати адреси, прізвища та імена латиницею, а також передати вимову слів людям, які не є носіями мови. Зараз translit значно розширив сфери застосування та активно застосовується в інтернеті.

Онлайн-транслітерація має особливе значення під час пошукової оптимізації сайту (SEO-просуванні). Так, написані транслітом слова в URL виділяються у видачі пошукових систем і можуть враховуватися в ранжируванні, що важливо в контексті СЕО-просування. Однак часто УРЛ замінює назву розділу російською, в цьому випадку повна адреса не буде показуватися.

Використовувати веб-служби транслітерації зручно, коли потрібно створити посилання, яке буде відображати вміст сторінки. Наприклад, користувачі бачать лінк, що містить словосполучення «kak-polzovatsya-translitom», і ще до переходу знають, яка інформація буде на сайті.

Не менше значення інструмент має, якщо необхідно створити ім'я домену. За лічені секунди ви зможете побачити, як буде виглядати майбутнє назва веб-ресурсу в рядку браузера. Коли треба придумати доменне ім'я для сайту, важливо зупинитися на варіанті, який буде простий в написанні і зрозумілий для користувачів.

Приклади використання трансліта

Розроблено спеціальні системи, які передбачають стандарти перекладу кириличних символів в символи англійської абетки. Завдяки інструментам це можна робити в онлайн-режимі. Наприклад, російська буква A буде відображатися як A, Щ - як SHCH, Н - як N і т. Д. Припустимо, фраза «використання трансліта» в перекладі виглядає як «vikoristannja translіta».

Важливо, щоб інструмент враховував принципи різних систем для видачі коректного перекладу. Так, при транслітерації по системі TYP буква Ц перекладається як TS, а при трансліті для Яндекса - як C. Подібні нюанси з'являються і при перекладі інших букв.

Щоб оцінити переваги інструментів транслітерації, скористайтеся інструментом від Дельтахост. Також компанія Deltahost пропонує такі послуги:

Цілодобова підтримка, готові рішення для різних типів клієнтів і безперебійна робота відкриють нові можливості для бізнесу.


Deltahost
Deltahost - Facebook