Корисні сервіси
Оренда серверів DELTAHOST Корисні сервіси Конвертор кирилічних доменів в punycode

Конвертор кирилічних доменів в punycode

IDN (Internationalized Domain Names, ІДН) - доменні імена, які містять символи не в латинській розкладці. Так, кириличні домени національними мовами (наприклад, російською або українською) відносяться саме до такої категорії.

Багато клієнтів роблять вибір на користь цього варіанту, щоб отримати візуально привабливий і простий в написанні адреса веб-ресурсу. Наприклад, користувачам набагато простіше швидко надрукувати домен.юа, ніж domain.ua. Посилання на подібні сайти перетворюється за допомогою кодування Punycode.

Стандарти кодування Punycode

Пунікод є конвертацією символів, представлених в Юнікод, в формат, який підтримує структура DNS. Алгоритми перетворення прописані в стандартах RFC 3492. Стандарти передбачають, що за кожним символом національного алфавіту закріплені букви англійської мови, цифри, а також дефіси.

У реєстрі адреса веб-сайту буде відображатися у вигляді такої послідовності: xn-код.домен верхнього рівня. У цьому випадку на місці коду стоїть переклад (латинське написання доменного імені). Стандарти можуть залежати від операційної системи.

Навіщо потрібен конвертер Punycode?

Конвертер Punycode необхідний, щоб перекодувати онлайн-адреса домену відповідно до стандартів системи доменних імен. Так, міжнародні правила передбачають наявність наступних складових:

  • тільки один символічний тип (латиниця);
  • цифри;
  • дефіси.

Також передбачено максимально допустиму кількість символів - 26.

Таким чином, за красивою кириличної посиланням в рядку браузера завжди стоїть прописаний в англійській розкладці аналог. Без подібної конвертації домен просто не буде існувати.

Якщо потрібен сервіс, щоб конвертувати в режимі online доменне ім'я, скористайтеся спеціальним інструментом від Дельтахост. Також компанія Deltahost надає вигідні тарифи на оренду виділених серверів з фізичним розташуванням в Україні, Нідерландах та США.


Deltahost
Deltahost - Facebook