Корисні сервіси
Оренда серверів DELTAHOST Корисні сервіси Перевірка DNS

Перевірка DNS


DNS (Domain Name System) - система доменних імен, розподілена особливим чином з метою отримання інформації про домени. За допомогою цієї системи імена доменів зв'язуються з IP-адресами, тобто фактично DNS здійснює перетворення зрозумілого для користувачів літерної адреси, який ми бачимо в рядку браузера, в IP.

Призначення і завдання сервісу перевірки записів DNS

Найголовніше завдання сервісу перевірки DNS - отримати дані про IP-адресу конкретного сайту, використовуючи назву доменного імені. Ця інформація може бути корисною при реєстрації домену. Інструмент дає такі можливості:

  • отримання інформації про налаштування DNS;
  • надання даних про те, хто займається обробкою доменної пошти.

Слід враховувати, що IP не є постійним для певного веб-ресурсу і може змінюватися, наприклад, після переходу до іншого хостинг-провайдеру. Вся необхідна статистика буде відображатися після аналізу.

Як працює перевірка DNS домену?

Щоб перевірити онлайн DNS, досить ввести необхідну адресу сайту і натиснути на відповідну кнопку. У результатах буде відображатися перелік записів DNS про домен із зазначенням типу, хоста, класу і параметрів.

Можна робити запити як всіх доступних записів, так і окремо взятих (MX, NS, CNAME, TXT та ін.). При цьому формат вводу (наприклад, site-name.ua або http://www.site-name.ua) не має принципового значення, так як сервіс в будь-якому випадку зможе дізнатися доменне ім'я.

Подібні прості тести важливі для забезпечення коректного функціонування інтернет-ресурсу, так як неправильне зазначення DNS-записів загрожує порушеннями працездатності сайту. Якщо ви не хочете, щоб веб-ресурс отримав негативну репутацію (наприклад, як відправник спаму), потрібно заздалегідь забезпечити безпечну роботу в мережі.

Дельтахост надає зручні інструменти для всебічного аналізу сайтів. Також послуги хостинг-провайдера Deltahost будуть корисні всім, хто планує орендувати виділений сервер з фізичним розміщенням в Україні, Нідерландах та США.


Deltahost
Deltahost - Facebook