Доменна зона: орієнтири для правильного вибору

Доменна зона: орієнтири для правильного вибору

09.06.2020
7103
7 хв.
Deltahost Блог Цікаве про домени Доменна зона: орієнтири для правильного вибору

Домен — перше, що бачать користувачі при взаємодії з веб-сайтом. І якщо доменне назву власники інтернет-ресурсів придумують самостійно, то при пошуку доменної зони доводиться вибирати з вже існуючих варіантів.

Звичні покажчики .ua, .com або .net насправді мають для інтернет-бізнесу набагато більше значення, ніж може здатися на перший погляд. Спробуємо розібратися, які бувають доменні зони і чи є правила, якими слід керуватися при виборі коректного ідентифікатора.

Що таке доменна зона?

Карта і збільшувальне скло

Доменна зона — це складова доменного імені, розташована праворуч і складається з одного або двох рівнів. Як правило, вона вказує на тематику сайту або географічне розташування. Наприклад, в ідентифікатор deltahost.ua частина «ua» являє собою доменну зону. Також під терміном можна розуміти сукупну масу всіх доменів, що відносяться до одного рівня.

Доменну зону вказують під час реєстрації домену. Для кожного веб-сайту знайдеться кілька варіантів, відповідної спрямованості. Тому якщо ви виявили, що, припустимо, вбрання назва інтернет-ресурсу з доменною зоною .com.ua вже кимось зайнято, є сенс перевірити чи вільна зона .ua з цим же ідентифікатором.

Класифікація доменних зон

Домени

Всі доменні зони діляться на дві основні категорії:

  • загального призначення — до цієї категорії відносять .com, .net, .info і .org, спочатку планувалося, що кожне з позначень повинно вказувати на певний тип організації, але в міру збільшення кількості веб-ресурсів тематичні кордону значно розмилися;
  • територіальні — в категорію потрапляють зони .ua, .fr, .kz і ін., що вказують на регіон роботи сайту.

Окремою категорією виділяються доменні зони з обмеженнями. Щоб зареєструвати інтернет-майданчик в цій групі, необхідно пройти строгий контроль на відповідність тематиці. Так, наявність на засланні суфікса .edu буде вказувати на навчальні організації, .gov — на державні установи, .travel — на представництва туристичної сфери і т.д.

Доменні зони, які виділяються за територіальним принципом, мають внутрішній поділ на такі групи:

  • національні — домени, які застосовуються в конкретній країні (.us — в США, .by — в Білорусі, .ua — в Україні);
  • регіональні — покажчики на цілий регіон (.eu — приналежність до Європейського Союзу);
  • субрегіональні — домени другого рівня, що позначають відношення до певних містах чи областях (.kiev.ua, .od.ua);
  • міжнародні — покажчики міжнародної спрямованості веб-ресурсу, перетинаються з тематичними доменними зонами (.biz — для бізнесу, .net — для мережевих послуг).

Цікаво, що фіксуються випадки реєстрації в певній територіальній зоні в якості тематичної. Це відбувається через співзвучність буквених поєднань. При цьому керуючі цими доменами організації іноді офіційно підтримують такі трансформації.

Наприклад, зареєстровані випадки, коли під доменом .md (територіальна зона Молдови) створюється сайт, присвячений медицині. Також для багатьох користувачів став звичним ідентифікатор .tv, яким часто користуються веб-ресурси телевізійних каналів. Але мало хто знає, що спочатку цей індекс позначав приналежність інтернет-майданчики до території держави Тувалу.

Рівні домену

Доменна зона

Як відомо, доменні рівні розділені крапками і вважаються справа наліво. Тобто в адресі deltahost.ua першим (верхнім) рівнем стало позначення .ua. Виділяють домени наступних рівнів:

  • першого — об’єднання всіх географічних і тематичних ідентифікаторів (.ua, .ru, .org, .net);
  • другого — сукупність доменів, одночасно позначають і місце розташування, і тематику (.net.ua — мережева діяльність в Україні, .org.ua — українські організації);
  • третього — субдомени, створені на основі основних адрес (blog.site.ua).

При бажанні можна створювати і такі рівні (четвертий, п’ятий і т. Д.), Проте доцільність таких дій ставиться під сумнів.

Чи можна вибрати будь-яку доменну зону?

Ви можете віддати перевагу будь-кому доменному ідентифікатором, проте в цьому правилі є винятки у вигляді зон з обмеженими сферами використання. В цьому випадку доведеться довести, що контент веб-ресурсу дійсно відповідає тематиці.

Також важливо розуміти, що в ваших інтересах підібрати доменну зону, відповідну тематиці або регіону. Посилання на веб-ресурс стане візитною карткою компанії, тому значення має не тільки назва, а й доменна зона. Зверніть увагу, наскільки красиво звучить ідентифікатор в цілому: лінк повинен бути простим і таким, що запам’ятовується.

Рекомендації по вибору доменної зони

Серед правил підбору доменної зони слід виділити такі поради:

  • не завжди є сенс витрачати великі гроші на оренду дорогого індексу .com, особливо якщо бізнес не претендує на міжнародний масштаб і обмежується межами області чи країни;
  • якщо є великі плани з приводу розширення і просування сайту, а також ви хочете запобігти шахрайським махінації в майбутньому, задумайтеся над покупкою відразу декількох доменів з ідентичними назвами веб-сайтів і різними зонами (наприклад, .net, .ua і .com);
  • не варто купувати домен в національній зоні, якщо бізнес має вузьку регіональну спрямованість, так як в гонитві за престижністю назви ви ризикуєте виглядати безглуздо;
  • для бізнесу, далекого від консервативності, підійдуть нові незаїждженими зони (наприклад, .io — варіант для інформаційних проектів, в тому числі стартапів, .club — різновид покажчиків для клубних сайтів);
  • міжнародні зони можуть стати хорошим рішенням, якщо ви не виключаєте можливості розширення бізнесу в майбутньому (наприклад, коли сайт міського кафе в майбутньому може стати інтернет-представництвом міжнародної мережі ресторанів, задумайтеся про домен, що не прив’язаному до регіону);
  • коли вподобане доменне ім’я виявилося зайнято, але ви не маєте наміру міняти назву, спробуйте зробити перевірку в менш популярною доменній зоні — висока ймовірність, що в іншому варіанті посилання буде вільною.

Доменна зона — спосіб лаконічно і ємко презентувати діяльність компанії. Не так давно популярність придбав ідентифікатор .name, актуальний для персональних веб-ресурсів. Все більше сайтів-візиток робить ставку саме на такий покажчик.

І хоча ніхто не забороняє креативити, вибирати новомодні незвичайні індекси теж не завжди доцільно. По-перше, деякі з них не несуть особливого смислового навантаження (наприклад, .love), по-друге, серед них є ті, які складно друкувати (.photography), а по-третє, часто такий вибір може негативно позначитися на ранжуванні. Втім, є випадки, коли інтернет-ресурс повністю спростовує ці гіпотези.

Ще одна помилка при виборі доменної зони пов’язано з тим, що домени другого рівня візуально більш привабливі, ніж варіанти третього рівня. Таку думку помилково, тому відштовхуйтесь насамперед від тематики та географічного розташування, а не від необґрунтованих стереотипів.

Що краще: міжнародний або регіональний домен?

Відповісти на питання, яка доменна зона краще — регіональна або міжнародна, не можна однозначно. Для правильного вибору потрібно точно знати, на яку аудиторію розрахований проект. Тобто, наприклад, коли компанія пропонує послуги по всій території України, позначення .com.ua буде актуальним. Якщо ж товари продаються строго в одному регіоні (припустимо, у Львівській області), то покажчик .lviv.ua ідеально підійде.

Також не менш поширена ситуація, коли бізнес-проект не має чіткої прихильності до території. Тоді є сенс вибрати міжнародну зону, наприклад, .net або .org.

Як вибрати домен для сайту вузьконаправленої тематики?

Щоб подивитися приклади доменних зон веб-ресурсів вузькою тематичною спрямованістю, просто введіть ключові запити в пошукову систему і перевірте, які домени першого рівня використовуються найчастіше. Наприклад, якщо ресурс пов’язаний з тематикою косметичних засобів, напишіть в пошуковій системі «косметика», щоб дізнатися найбільш популярні варіанти індексів. Втім, майже половина всіх сайтів, незалежно від тематики, зареєстрована в зоні .com, так що цей покажчик можна назвати універсальним.

Більш складно зареєструватися на домені .ua. Дізнатися, чи можливо це зробити, якщо веб-сайт не представляє торгову марку, ви можете в нашій статті.

Враховуйте, що доменна зона — не тільки зручна підказка для користувачів, а й інструмент, що впливає на просування в пошукових системах. Так, в ранжируванні важливе значення має релевантність, і коли роботи пошукових систем розбивають запити, в ключах враховується не тільки вміст інтернет-сторінок, описів і назв, а й слова, розміщені в домені.

Таким чином, коли користувач вводить в Google запит «популярні блоги», у сайту з доменною зоною .blog більше шансів потрапити в перші рядки пошукової видачі, ніж у аналогічного інтернет-ресурсу з доменом першого рівня .net.

Послуга реєстрації доменного імені від хостинг-провайдера Дельтахост

Коли ви визначилися з найбільш підходящою доменною зоною і назвою сайту, не варто відкладати процес реєстрації. Завдяки оформленню ви резервуєте за собою доменне ім’я і офіційно заявляєте про існування веб-сайту в інтернет-просторі. Більш докладно про те, як зареєструвати домен, ви можете прочитати в статті на нашому інтернет-ресурсі.

Якщо вам необхідна покупка домену, хостинг-провайдер Deltahost готовий запропонувати комплексне рішення. Послуги реєстрації надаються клієнтам, що здійснюють оренду віртуального приватного сервера або звичайного хостингу на базі Дельтахост.

Ми пропонуємо користувачам такі переваги, які стали підставою замовити послуги саме у нас:

  • оперативну реєстрацію з дотриманням всіх офіційних процедур;
  • консультації з усіх питань, пов’язаних з послугами;
  • прозорі і чітко сформульовані тарифи (з цінами ви можете ознайомитися на нашому сайті);
  • репутацію надійної компанії, якій довіряє величезна кількість користувачів.

Щоб швидко і без проблем купити доменне ім’я, досить співпрацювати з хостинг-провайдером Deltahost.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook