Як вибрати хостинг для інтернет-магазину?

Як вибрати хостинг для інтернет-магазину?

09.06.2020
6144
9 хв.
Deltahost Блог Інтернет маркетинг Як вибрати хостинг для інтернет-магазину?

Світова тенденція до переходу в онлайн зробила створення маркетплейсов базовою потребою для бізнесів, що мають різні масштаби і напрямки. Першорядне питання, яке належить вирішити новоспеченому інтернет-магазину, пов’язаний з тим, як вибрати хостинг.

Вибрати надійний сервер для інтернет-магазину — як закласти міцний фундамент при будівництві будинку. Спробуємо розібратися, які є види хостингів, яким вимогам повинна відповідати майданчик для онлайн-магазину і про які підводні камені необхідно знати.

Що потрібно для стабільної роботи інтернет-магазину?

Ноутбук і листи

Готовність до постійних навантажень і стабільна робота сайту були б неможливими без виділених потужностей хостингу. При створенні інтернет-магазину наявність ресурсів взятого в оренду сервера — такий же обов’язковий мінімум, як наявність квадратних метрів при організації роботи офлайн-магазину.

Навіть якщо ви тільки починаєте вести онлайн-торгівлю, слід розуміти, що хостинг в майбутньому повинен забезпечити зростаючі потреби онлайн-майданчики. Співпраця з перевіреним хостинг-провайдером — не просто опциональное вимога, а необхідність, від якої залежить наявність прибутку. Непрацездатність веб-сайту спричинить за собою відсутність замовлень, зниження позицій ранжирування пошукових систем і погіршення репутації серед потенційних клієнтів.

У чому відмінність вимог до хостингу для сайту і інтернет-магазину?

Онлайн-шопінг

В цілому хостинги для звичайних веб-сайтів та інтернет-магазинів ідентичні, але в зв’язку з тим, що в другому випадку ви за замовчуванням маєте справу з електронною комерцією, до деяким критеріям має бути особлива увага. Вимоги до вибору серверів для онлайн-торгівлі випливають з особливостей цих віртуальних майданчиків.

Так, для інтернет-магазинів велике значення має фактор сезонності, тобто в певні часові проміжки спостерігається різке зростання відвідувань (наприклад, під час Чорної п’ятниці), і завдання хостингу — впоратися з нетипово високим навантаженням. У зв’язку з цим на орендованому сервері обов’язково повинен бути запас потужності. В іншому випадку грандіозний розпродаж ризикує перетворитися в падіння сайту і повну втрату довіри покупців.

Ще одна принципова відмінність від звичайних сайтів — многостраничность інтернет-магазинів. Каталоги товарів передбачають створення десятків, сотень і навіть тисяч сторінок, що в свою чергу займає значне місце на диску. Також треба враховувати, що з часом асортимент буде розширюватися, тому наявність великого простору на диску з можливістю розширення — одне з ключових вимог.

Види хостингу і їх використання для різних типів інтернет-магазинів

Види хостингу

Існує три основні різновиди хостингів:

  • віртуальний хостинг (Virtual Hosting) — місце на сервері, який ділить безліч веб-сайтів;
  • віртуальний виділений сервер (Virtual Dedicated Server, VDS / Virtual Private Server, VPS) — частина фізичного сервера, повністю незалежна від інших аналогічних частин;
  • виділений сервер (Dedicated Server, DS) — фізична машина в повному розпорядженні орендарів.

Від виду хостингу будуть залежати можливості для інтернет-магазину і ціна оренди. Дізнатися вичерпну інформацію про основні види хостингів ви можете в нашій статті.

Так, найбільш бюджетним варіантом вважається віртуальний хостинг. На ньому є місце для декількох тисяч сторінок, а при потребі обсяги можна докупити. Проте навантаження в цьому випадку буде обмеженою, тому Virtual Hosting — адекватна пропозиція для власників веб-майданчиків, які відвідують не більше 1,5 тис. Чоловік за добу. Це може стати варіантом для старту, але при розширенні інтернет-магазину доведеться перейти на більш потужний сервер.

Якщо ви будете орендувати віртуальний виділений сервер, в якості головної переваги отримуєте фиксированность ресурсів. Тобто онлайн-магазину стають доступні конкретні характеристики процесора, дискової квоти і оперативної пам’яті, і кожен з параметрів в перспективі можна збільшити. Орендувати VPS (VDS) є сенс інтернет-майданчикам, добова відвідуваність яких до 15 тис., А в каталозі розміщені десятки тисяч товар (більш докладно про те, що таке VPS-сервер, ви можете прочитати в статті).

Найдорожчий варіант, виділений сервер, передбачає, що всі ресурси будуть використані для роботи сайту. Однак рішення задач, пов’язаних з таким сервером, вимагає високого рівня професійної підготовки. Dedicated Server — вибір величезних інтернет-магазинів, в які щодня заходять десятки тисяч відвідувачів.

Логічно, що скромний віртуальний хостинг — не найкраще рішення для веб-сайту, де продають величезну кількість товарів, а постійна аудиторія вимірюється тисячами відвідувачів. Однак купити виділений сервер для початківця онлайн-магазинчика, асортимент продукції якого можна перерахувати на пальцях, — теж не найдоцільніша ідея.

У будь-який зручний момент, використовуючи послугу масштабування, можна розширити дисковий простір для розміщення додаткових файлів. Перейти з віртуального хостингу на VPS теж не складе труднощів.

Таким чином, при виборі хостингу для інтернет-магазину основоположними принципами є добова відвідуваність і кількість сторінок сайту. Об’єктивно оцінюйте реалії та перспективи віртуального бізнесу, щоб розуміти, яка з пропозицій буде актуально.

Головні критерії вибору хостингу

Крім виду хостингу, принципове значення мають інші характеристики, що пропонуються провайдером. Звертайте увагу на такі критерії, як:

  • надійність — поцікавтеся, наскільки авторитетним є хостинг-провайдер, скільки років він працює на ринку послуг і де фізично розташовані сервери;
  • швидкість — дізнайтеся, яке обладнання використовується, яку швидкість інтернет-з’єднання воно забезпечує;
  • технічна підтримка — цілодобовий саппорт, кваліфікованість спеціалістів, швидка реакція стануть для інтернет-магазину визначальними факторами оперативного вирішення проблем;
  • резервне копіювання — завдяки бекапа настройки і інформація з веб-майданчика будуть регулярно зберігатися, що вкрай важливо для відновлення працездатності ресурсу при непередбачених ситуаціях;
  • обсяг пам’яті — оперативна пам’ять визначає, наскільки багато відвідувачів зможуть переглядати сайт в конкретний момент часу, а місце на диску дозволяє розмістити на сайті необхідні обсяги інформації;
  • ціна — спочатку треба розуміти, що за якісні послуги доведеться платити і прагнення до необгрунтованої економії — не найкращий варіант, проте зараз є перевірені провайдери, що надають оптимальне співвідношення вартості і якості послуг.

При пошуку хостингу для інтернет-магазину уважно вивчіть деталі пропозицій і тарифні плани хостингових компаній. Готовність представників провайдера відповісти на питання, що цікавлять і допомогти з підбором варіантів стануть підставою припустити, що ви співпрацюєте з надійною фірмою.

У чому ризики використання безкоштовного хостингу?

Мабуть, складно знайти власника інтернет-магазину, який як мінімум не замислювався про спокусу безкоштовного хостингу. Однак якщо ви серйозно ставитеся до свого бізнесу і не хочете серйозних проблем з сайтом (а вони майже зі стовідсотковою ймовірністю будуть), навіть не розглядайте такі варіанти серверів.

Серед найпоширеніших ризиків, які тягнуть за собою безкоштовні хостинги, варто виділити:

  • відсутність відповідальності власників — яка б форс-мажорна ситуація не відбулася з сайтом інтернет-магазину, представники хостингу не дадуть абсолютно ніяких гарантій чи відшкодувань збитків;
  • проблеми з безпекою — ви не будете знати, захищена чи інформація і не передається вона третім особам (для інтернет-магазинів, в яких найчастіше є можливість онлайн-оплати з введенням реквізитів карти, питання безпеки відіграє ключову роль);
  • відсутність швидкої і стабільної роботи — якість завантаження сторінок буде прямо залежати від загальної кількості відвідувачів сервера, і безкоштовні сервіси майже ніколи не піклуються про коректне розподіл навантажень;
  • складний домен — адреса онлайн-магазину найчастіше при виборі безкоштовного хостингу заснований на провайдерських домені, і такий лінк важко запам’ятовується, іноді є многобуквенним і різко знижує довіру аудиторії до сайту;
  • велика кількість нав’язливої ​​реклами — відвідувачі отримають в якості сумнівного бонусу спливаючі вікна, раптові включення звуку на сторінці, заголовки новин жовтої преси і інші не найприємніші нюанси, які однозначно негативно позначаться на бажанні стати покупцем.

Оренда надійного платного хостингу — аксіома для інтернет-магазинів. Розмиті плюси безкоштовного сервера не зможуть перекрити всіх негативних аспектів, через що ви ризикуєте потрапити в чорні списки своєї ж аудиторії потенційних клієнтів.

Додаткові послуги, що надаються хостинг-провайдерами

Крім потужностей та інших важливих характеристик, при пошуку хостинг-провайдерів для онлайн-магазинів принципові і додаткові послуги, які надає той чи інший оператор. У списку найбільш популярних пропозицій:

  • пробний період — зручно, коли є можливість познайомитися з хостингом на практиці і зрозуміти, наскільки він підходить для вашої інтернет-майданчики;
  • резервні канали — однозначним гідністю стане наявність альтернативних ліній, що працюють в разі відключення основного каналу;
  • масштабованість — онлайн-магазини часто створюються з перспективою розширення, і збільшення кількості сторінок сайту і відвідувачів зажадає додаткових обсягів пам’яті, тому безпроблемна можливість розширитися — один з маст-хевов;
  • безкоштовний переїзд — іноді питання вибору хостингу варто перед вже існуючими веб-сайтом, власників якого чимось не влаштував провайдер, і тоді послуга швидкого і безкоштовного переходу на новий сервер буде більш ніж актуальна;
  • підключення розширень — наявність можливості додати додаткові розширення (CMS) спростить роботу веб-сайту;
  • готові рішення — деякі хостингові провайдери пропонують клієнтам пакети послуг, спеціально розроблені під конкретну задачу (в даному випадку — під функціонування інтернет-магазину);
  • оформлення домену — коли ви можете одночасно забезпечити себе хостингом і офіційно зареєструвати доменне ім’я, це дозволяє заощадити час і спростити рутинні процеси;
  • FTP-хостинг — сховище допоможе більш коректно організувати роботу інтернет-магазину і обзавестися місцем, де розміщені необхідні файли для забезпечення працездатності сайту і можливості бекапа.

Знайомлячись з пропозиціями хостинг-операторів, також звертайте увагу на різного роду бонуси, які часто дають новим клієнтам. Деякі додаткові послуги можуть бути абсолютно безкоштовними і надаватися в якості подарунка клієнтам, які вирішили замовити оренду хостингу.

Переваги послуг хостинг-провайдера Дельтахост

Якщо ви хочете купити послуги надійного і безпечного хостингу, компанія Deltahost з радістю надасть майданчик для створення інтернет-магазину. Є безліч причин співпрацювати саме з нами:

  • наявність власних серверів, які розміщені в захищених дата-центрах, забезпечить ідеальний захист інформації;
  • служба техпідтримки, яка працює в цілодобовому режимі, постарається максимально швидко і ефективно вирішити проблеми (відповіді клієнтам приходять протягом 15 хвилин);
  • сервери, розташовані в Нідерландах, США та Україні, відповідають всім міжнародним стандартам;
  • наші додаткові пропозиції (реєстрація доменів, надання FTP-сервера, безкоштовний переїзд і т. д.) зроблять співпрацю ще більш плідним.

Представники Дельтахост допоможуть у виборі відповідних варіантів і зроблять все можливе, щоб якість послуг залишалося на найвищому рівні. Розвивайте інтернет-бізнес з допомогою нашого хостинг-провайдера.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook