Основні види хостингів: Virtual Hosting, VPS (VDS), Dedicated Server

Основні види хостингів: Virtual Hosting, VPS (VDS), Dedicated Server

09.06.2020
4142
6 хв.
Оренда серверів DELTAHOST Блог Корисне про хостинг Основні види хостингів: Virtual Hosting, VPS (VDS), Dedicated Server

При конструюванні інтернет-ресурсу одним з найперших кроків вважається початок співпраці з перевіреним хостингом. Від того, на якому сервері будуть поміщені дані, будуть залежати продуктивність сайту і збереження інформації.

Virtual Hosting, VPS (VDS), Dedicated Server — так називаються три основні різновиди хостингів. Вони відрізняються в залежності від можливостей і обмежень для користувачів. Спробуємо розібратися, в чому полягають плюси і мінуси кожного виду, щоб зрозуміти, який сервер підійде в певній ситуації.

Що таке хостинг?

Хостинг

Хостинг — послуга, що передбачає надання ресурсів з метою розмістити дані на сервері, в розпорядженні якого є цілодобовий безперебійний доступ до мережі. Під послугою оренди хостингу розуміється виділене місце на сервері для зберігання всіх даних і файлів, що впливають на забезпечення нормального функціонування сайту.

Без віртуального сховища неможлива повноцінна життєдіяльність веб-сервісу. Фактично кожен відвідувач мережі бачить контент на будь-якому сайті тільки тому, що в цей момент працює сервер, на якому зберігаються всі необхідні для відображення дані. Головне завдання хостингових компаній полягає в цілодобовій підтримці доступу до віртуальних майданчиків клієнтів. Чим більше популярність веб-сайту, тим більше ресурсний сервер потрібен.

При організації функціонування віртуальних майданчиків користувачів часто цікавить питання, що таке сервер і чи є якась різниця між ним і хостингом. За фактом web hosting позиціонується як складова сервера, тобто на одному сервері можна розташувати багато хостингів, кожен з яких дістанеться конкретному власнику.

Які є види хостингів?

Хостинги

Різноманітні види хостингів підбираються з урахуванням масштабів проекту, поставлених цілей і бюджету. Виділяють такі основні різновиди:

 • віртуальний хостинг (Virtual Hosting, Shared-hosting) — місце для великої кількості сайтів, розміщених на одному сервері;
 • віртуальний виділений сервер (Virtual Dedicated Server, VDS / Virtual Private Server, VPS) — розподіл фізичного сервера на кілька окремих, абсолютно ізольованих один від одного;
 • виділений сервер (Dedicated Server, DS) — послуга отримання фізичної машини в повне розпорядження.

Також є таке поняття, як колокейшн (Colocation) — надання спеціалізованих приміщень в дата-центрах для того, щоб встановити особисте обладнання клієнта і виділити канал доступу в мережу. Хмарний сервер (Cloud-hosting) вважається ще одним варіантом онлайн-сховища, що передбачає зберігання інформації на серверах, які розподілені в мережі.

Деякі користувачі помилково вважають при вивченні термінів VDS і VPS, що це різні види хостингів. Насправді Virtual Dedicated Server і Virtual Private Server — повністю відповідають один одному назви, якими позначається віртуальний сервер, який розділяє з іншими аналогічними майданчиками ресурси фізичного, залишаючись при цьому незалежним в плані навантажень.

Ключові відмінності різних видів хостингів

Різниця між основними видами хостингів полягає не тільки в принципах їх функціонування. Так, варто звернути увагу на такі параметри:

 • стабільність — то, наскільки сервер здатний забезпечити цілодобове безперебійне функціонування інтернет-ресурсу;
 • ціну — вартість надання послуг в місяць / рік;
 • зручність — простота використання панелі управління для користувачів;
 • масштабованість — можливість збільшення обсягів місця для зберігання даних;
 • продуктивність — відповідність навантажень, які необхідні інтернет-ресурсу;
 • безпека — гарантія конфіденційності даних;
 • незалежність — наявність повної автономності й відсутність впливу роботи інших серверів.

Оперуючи цими критеріями, можна підібрати оптимальну конфігурацію для будь-якого сайту.

Virtual Hosting, VPS (VDS), Dedicated Server: переваги і недоліки

Переваги і недоліки кожного з видів необхідно враховувати для вибору кращого варіанта функціонування інтернет-ресурсу.

Назва параметра Virtual Hosting VPS (VDS) Dedicated Server
Стабільність Гарантії стабільної роботи відсутні Високий рівень стабільності Найвищий рівень стабільності
Ціна Найнижча вартість послуг Вище, ніж вартість віртуального хостингу Найвища вартість послуг
Зручність Відносне зручність завдяки наявності універсальної панелі управління Потрібні додаткові знання для адміністрування Потрібні поглиблені знання в області адміністрування
Масштабованість Простір на жорстких дисках досить обмежена Є можливість масштабування Можливість докупити певні ресурси без переїзду на новий сервер
Продуктивність Невисока продуктивність, що залежить від навантажень на сервер Продуктивність нижче, ніж у виділеного сервера, але вище, ніж у віртуального Найпотужніший варіант хостингу
Безпека Найнебезпечніший вид хостингу Середній рівень безпеки, пов’язаний з іншими суміжними віртуальними машинами Найвищий рівень безпеки
Незалежність Дуже залежить від серверів, розміщених на віртуальному хостингу Повна незалежність від інших користувачів сервера Максимальна автономність

Таким чином, сильними сторонами віртуальних хостингів є низька вартість послуг і простота використання для непідготовлених клієнтів. У той же час, за всіма іншими параметрами цей вид поступається конкурентам.

Віртуальний виділений сервер являє собою щось середнє між Virtual Hosting і Dedicated Server за всіма параметрами. Головні переваги VPS — оптимальне співвідношення ціни і можливостей.

Найпродуктивнішим, автономним і безпечним вважається виділений сервер, проте вартість такого варіанту найвища, а для роботи потрібні серйозні навички адміністрування мереж.

Як правильно визначити, який вид хостингу підходить?

Вибирати вид хостингу необхідно виходячи з потреб і закладеного бюджету. Відвідуваність ресурсу — один з ключових параметрів, що впливають на вибір потужностей сервера. Наприклад, немає сенсу замовляти оренду виділеного хостингу, якщо плануєте запустити сайт-візитку або невеликий блог.

Існують наступні усереднені значення, що впливають на вибір виду сервера в залежності від відвідуваності сайту з розрахунку кількість осіб / добу:

 • менше 1500 — оренда віртуального хостингу може цілком підійти, як мінімум на період розробки та просування;
 • до 10000 — послуга виділеного віртуального сервера стане найбільш оптимальною;
 • більше 10000 — висока відвідуваність веб-майданчика стає приводом почати пошуки виділеного сервера.

Важливо розуміти: ці числові значення є відносними, а кінцевий вибір належить робити клієнту. Є думка, що власникам серйозних динамічно розвиваються сайтів потрібно зупинитися на варіанті VPS-хостингу, так як ця пропозиція максимально збалансовано за багатьма параметрами. Проте, є ряд користувачів, що віддають перевагу для початку протестувати інтернет-ресурс на віртуальному сервері.

Послуги хостингу від Deltahost: безпека і надійність

Хостинг-провайдер Deltahost пропонує інтернет-ресурсів платформу для ефективного просування бізнесу. В спектрі послуг компанії — оренда виділеного або віртуального (VPS) сервера на максимально оптимальних умовах.

У вас є кілька причин замовити послуги оренди хостингу саме у компанії Deltahost:

 • наявність власних серверів в Нідерландах, США та Україні;
 • гарантія максимального захисту призначених для користувача даних;
 • кваліфікована цілодобова підтримка;
 • наявність дата-центрів, які працюють відповідно до протоколів безпеки міжнародного рівня;
 • миттєва установка і зручне управління сервером.

Ми співпрацюємо з клієнтами різних напрямків, починаючи від власників маленьких веб-сайтів і закінчуючи представниками величезних віртуальних інтернет-ресурсів корпорацій. Співробітники Deltahost в найшвидшого терміни допоможуть визначитися, як купити послуги за тарифом, що збігається з цілями саме вашої веб-майданчика. Віддавайте перевагу хостингу, який відповідає найсуворішим канонам безпеки і надійності.

У цій публікації
Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook