Що таке VPS (VDS) сервер

Що таке VPS (VDS) сервер

26.11.2019
Оренда серверів DELTAHOST Блог Що таке VPS (VDS) сервер

Фахівці з IT-сфери знають про те, що таке VPS сервер. Якщо ви не відносите себе до них, саме для вас ми підготували деякі відомості про цю послугу.

Компанія-провайдер надає послугу VPS сервера окремим користувачам — власникам сайтів, створивши на одному комп’ютері кілька ізольованих один від одного, але працюючих одночасно серверів. Це дозволяє отримати високу швидкість завантаження вашого сайту та його безперебійну роботу без значних фінансових витрат. Якщо у вас виникає логічне питання, що таке VPS або VDS, наша відповідь однакова: це виділений сервер із наданням користувачеві прав адміністратора.

Дата-центр - Що таке VPS (VDS) сервер

Сфера використання VPS

Послуга виділеного сервера досить популярна завдяки своїм можливостям. У більшості випадків VPS або VDS замовляють:

 • при створенні інформаційних майданчиків та інтернет-магазинів;
 • при організації виділеного робочого місця;
 • при розробці й тестуванні ПЗ;
 • при роботі з обчислювальними ресурсами, такими як «1С» бухгалтерія;
 • при створенні поштового або ігрового сервера;
 • при установленні відеоспостереження;
 • при роботі на Forex;
 • при організації місця зберігання особистих даних.

Послуга сервера VPS — що це дасть саме вашому сайту? Насамперед це стабільна робота. Погодьтеся, для бізнесу — уже важливий показник. Якщо відвідуваність вашого ресурсу досягне позначки понад 10 тисяч осіб, ви оціните його по-справжньому.

Особливості й переваги VPS/VDS

З’явившись на ринку понад 30 років тому, віртуальні сервери тільки останніми роками змогли забезпечити доступний для більшості сервіс, ставши гарною альтернативою іншим джерелам забезпечення віддаленого хостингу. Сьогодні в Україні для їхньої роботи використовуються технології VPS або VDS.

Що таке ВПС? Віртуальний сервер, що є власністю провайдера, наданий вам у довгострокову оренду з доступом адміністратора. Це означає наявність у нього:

 • персональної IP-адреси (чи кількох);
 • таблиць маршрутизації;
 • брандмауера.

Але будьте готові й до деяких обмежень:

 • низькорівневий доступ до обладнання;
 • можливість вносити коригування в системні файли.

Причина в тому, що на одному фізичному носії — комп’ютері — працюють відразу кілька ізольованих одна від одної копій, що використовують для своєї роботи єдине ядро. Технологія VPS дозволила домогтися практично ідеального співвідношення якості й ціни послуги для клієнтів.

VPS хостинг - Що таке VPS (VDS) сервер

Зупинимося трохи детальніше й на тому, що таке VDS. Це віртуальний сервер, що має до всіх представлених вище характеристик ще й ізольовану копію ядра, надану в персональне користування. Користувач, відповідно, має можливість його редагувати. Додатковим бонусом є і те, що VDS хостинг відмінно поєднується із системою Windows; VPS сервер працює виключно з ОС UNIX. В іншому показники роботи технології VPS або VDS аналогічні.

Розглянемо переваги й деякі обмеження VPS/VDS щодо виділених серверів незалежно від того, де вони розташовані та чиєю власністю є:

 • Вартість. Це основний стримуючий чинник навіть для успішного, не кажучи вже про початковий бізнес. Вартість якісного сервера може сягати кількох десятків тисяч доларів.
 • Незалежність від стану обладнання. Оскільки користувач отримує в управління лише віртуальний сервер, то навіть при виході з ладу обладнання в провайдера його копія за короткий час переноситься на новий фізичний носій.
 • Відповідальність третіх осіб. За технічним станом сервера, його ПЗ та іншими швидко застаріваючими деталями, що зношуються, стежать професіонали. Власникові не знадобиться наймати для цього окрему людину, платити їй заробітну плату й шукати компоненти й деталі, що вийшли з ладу.

Говорячи про переваги, зупинимося і на наявних недоліках:

 • нижча продуктивність. Якщо порівняти з окремим сервером, у віртуального потужність розділена мінімум ще на кілька ізольованих хостингів, що впливає і на продуктивність.
 • Складне налаштування. Цей факт пов’язаний зі складнішою будовою віртуального ресурсу. Сьогодні більшість проблем вирішуються вже на стадії установки програмного забезпечення і не вимагають великих зусиль від користувачів.
 • Усічений доступ до деяких апаратних функцій завдає деяких незручностей у рішенні низки завдань.

VPS сервер: що це і як його вибрати?

Навіть якщо ви не збираєтеся купувати сервер в особисте користування, його характеристики важливі для вас, оскільки ними можна розпоряджатися на власний розсуд.

Linux або Windows

Чому віддати перевагу, безпосередньо залежить від того, які завдання ви ставите перед собою. ОС Linux підходить для тих, хто хоче отримати:

 • недорогий сервіс для свого сайту;
 • VPN доступ до недоступних ресурсів;
 • власний поштовий сервер.

ОС Windows ідеально підійде для:

 • отримання загального доступу співробітників до одного ресурсу;
 • створення віддаленого робочого місця.

Тим, у кого є деякі навички й бажання встановити іншу операційну систему, ми зможемо надати й таку можливість — змонтувати свій індивідуальний iso-образ ОС.

Ресурси, жорсткий диск

Що таке віртуальний сервер? Це комп’ютер, що має ті самі ресурси, як і його офісний або домашній побратим. Для його віртуалізації використовується технологія KVM, що гарантує отримання всіх заявлених у тарифному плані технічних характеристик.

Послуга VPS надається як на HDD дисках, що мають більший обсяг, що актуально для роботи високоресурсних сайтів, віддалених сховищ, так і на SSD дисках, які мають високу швидкодію, що підходить тим, кому важливі швидкість доступу й обробки інформації.

Місце розміщення сервера

Сервери нашої компанії розташовуються у великих дата-центрах США, України, Нідерландів. За відсутності жорстких вимог за цим показником краще вибрати найближчий, що позначиться на отриманні оптимальної швидкості роботи, доступі до ресурсів.

Координація роботи

Технологія KVM активізує функцію персонального управління з «Особистого кабінету», відкритого при замовленні послуги. Для управління Linux сервером можна вибрати безкоштовний варіант — VestaCP або платний — cPanel.

Вибираємо якісний хостинг або VPS

Що таке VPS хостинг, ми вже розібрали вище, а тепер спробуємо знайти кращий для себе. Ключовим тут є словосполучення «для себе», тому серед безлічі кращих порад вам усе одно доведеться відшукати власний варіант. Ми ж допоможемо вам і в цьому нелегкому рішенні.

Важливими характеристиками при виборі хостингу є:

 • Технологія. Це може бути як виділений VDS/VPS, так і звичайний — shared. Їх переваги — демократична вартість, особливо якщо порівнювати з виділеним сервером.
 • Дисковий простір. Це та величина, яку можна вибрати залежно від тарифного плану. Якщо у вас ще немає розуміння в цьому питанні, можна замовити тестову версію і визначитися досвідченим шляхом упродовж її терміну дії.
 • Безпека та стабільність роботи. Найчастіше також визначається власним досвідом, але все-таки можна познайомитися з відгуками інших користувачів.
 • Термін. Мінімальний термін договору на оренду хостингу — 1 місяць. Після цього доведеться поновлювати його на інший термін або розривати й шукати нового провайдера. Зазвичай компанії пропонують вигідніший тариф терміном на 1 рік, чим притягують багато клієнтів, дозволяючи їм заощадити.

ВПС — наш найкращий друг

VPS - Що таке VPS (VDS) сервер

Як вибрати VPS сервер, ми вже розібрали, і на сьогодні це найпопулярніший хостинговий проект. Теоретично для користувача VPS обмежений лише дисковим простором і апаратними характеристиками ресурсу, тому його вибирають і професіонали, і любителі у сфері IТ-технологій:

 • якщо немає достатніх коштів на купівлю власного виділеного сервера;
 • якщо в розробників великої кількості сайтів, іншого контенту існує необхідність розмістити їх на одному виділеному ресурсі;
 • для спеціальних проектів, що потребують використання нестандартних налаштувань і конфігурацій ПЗ.
 • якщо веб-сайти досягли критичної для гарної працездатності відвідуваності.
 • для матеріалів і проектів із високим ступенем конфіденційності.

Сервер VPS — що це, можна зрозуміти, якщо порівняти одночасно кілька працюючих процесів. Коли вони зосереджені на одному сервері, на вирішення завдання будь-якої складності ви витратите значно менше часу. Якщо порівняти його з VDS, буде та сама відповідь і результат. Замовивши одну з цих послуг, ви отримаєте стабільний хостинг, що добре працює, і повний пакет прав із його адміністрування.

Поділитися з друзями


Deltahost
Deltahost - Facebook