Як працює хостинг сайтів: особливості послуги

Як працює хостинг сайтів: особливості послуги

03.08.2020
4607
8 хв.
Оренда серверів DELTAHOST Блог Корисне про хостинг Як працює хостинг сайтів: особливості послуги

Створюючи власний сайт або блог, ви, звичайно ж, замислюєтеся про хостинг. Цю послугу сьогодні надає безліч компаній-провайдерів, серед яких існує конкуренція, часто не завжди чесна. По суті, хостинг — це оренда місця у віртуальному просторі, зарезервованому для розміщення сайту в мережі Інтернет. Для цього можна використати виділений сервер, що коштуватиме дорожче.

Як працює хостинг сайтів і в чому принцип його роботи?

Після створення сайту ви розміщуєте його на обладнанні компанії-провайдера. За цю послугу ви оплачуєте певну суму. Кожна компанія пропонує клієнтам кілька тарифних пакетів, що відрізняються за кількістю послуг, обсягом місця, що використовується, і додатковим функціям. Служба підтримки провайдера супроводжує всі ваші рухи, починаючи з реєстрації домену й закінчуючи розв’язанням проблемних ситуацій.

Визначимо головні переваги хостингу:

 • Вам не доведеться самостійно контролювати працездатність обладнання і програм.
 • Для створення та управління домену користувачам пропонується зрозуміле на інтуїтивному рівні меню.
 • За працездатність ресурсу відповідають інші люди, доступ до яких можливий у режимі 24/7.
Як працює хостинг - Як працює хостинг сайтів: особливості послуги

Як працює хостинг: обмеження в роботі

При купівлі того або іншого тарифного плану треба бути уважним. Не завжди провайдери чесно вказують на які-небудь обмеження, зазвичай зупиняючись лише на перевагах. Першим дзвоником на шляху до недобропорядного продавця послуги хостингу може виявитися ціна. Якщо за невелику плату, що істотно відрізняється від інших компаній-провайдерів, вам обіцяють «золоті гори», швидше за все, на вас чекатимуть жорсткі обмеження за обсягами сайту, часом на завантаження матеріалів, кількістю поштових скриньок та інших «дрібниць». Тому до цього питання потрібно підготуватися заздалегідь, запросивши умови тарифного плану у провайдера самостійно, попередньо дізнавшись про нього і в інших користувачів.

Розміщення сайту в Інтернеті

Створити власний, хоч би односторінковий сайт, сьогодні може і школяр, і пенсіонер. Для цього в мережі Інтернет є безліч конструкторів. Далі почнеться складніший етап робіт — розмістити сайт в Інтернеті. Для цього треба зробити кілька важливих кроків, першим із яких буде вибір і купівля доменного імені для сайту, а також вибір та оренда місця на хостингу.

Ім’я сайту відповідає за швидкий пошук та ідентифікацію в мережі Інтернет, а хостинг — за місце зберігання всіх даних і файлів сайту у віртуальному просторі.

Доменне ім’я можна підібрати й купити в компаніях-реєстраторах, що часто поєднують цю функцію з послугами хостинг-провайдера. Існує варіант і безкоштовного хостингу, але ця можливість актуальна лише для простих ресурсів, що не планують заробляти гроші на цьому проекті. Безкоштовні хостинги надають сайтам доменні імена третього розряду, що відразу негативно позначається на їх можливості просування.

Віртуальний хостинг або VPS: у чому відмінність?

Серед недорогого професійного хостингу можна виділити:

 • Shared хостинг. На фізичному сервері створюються окремі папки для кожного сайту, а інший ресурс сервера і простір на диску вони розділяють між собою. Такий хостинг має невисоку вартість, але в нього існує обмеження за багатьма параметрами, що пояснюється технічними характеристиками самого сервера.
 • VPS/VDS хостинг. Для кожного сайту виділяється окрема віртуальна машина, запущена на загальному сервері-гіпервізорі. Тариф у цьому разі буде вищий, але користувач не матиме жодних обмежень.

Головні переваги VPS хостингу в тому, що власник тарифу може:

 • підключити без обмеження потрібну кількість сайтів, ftr-аккаунтів, баз даних;
 • вибрати персональні налаштування та ПЗ.
 • отримати root-доступ і гарантії безпеки.
Віртуальний хостинг або VPS - Як працює хостинг сайтів: особливості послуги

Кому вигідно замовити послугу VPS хостингу?

Насамперед тариф VPS хостингу підходить для власників високоресурсних інтернет-проектів із великою кількістю відвідувачів. Також він виправданий для сайтів, що потребують спеціального технічного та програмного забезпечення. В інших випадках його оренда буде недоцільною. Досягши високого проміжного результату в розкручуванні свого сайту або при створенні додаткових, власник завжди зможе перевести його в майбутньому на мобільніший і зручніший VPS хостинг.

VPS або виділений сервер від DeltaHost: переваги

 • Можливість оплати послуг віртуальними сервісами — WebMoney, Perfect Money, Приват24, Яндекс.Деньги, Bitcoin, PayPal або міжнародними картами VISA, MasterCard, AMEX.
 • Технічна служба підтримки, що працює в режимі 24/7.
 • Географічне розкидання дата-центрів DeltaHost із серверами, що сприятливо впливає на пошукову оптимізацію інтернет-ресурсів.
 • Високий рівень надійності, забезпечений якісним обладнанням, високим аптаймом, серверами, розміщеними в дата-центрах класу TIER2+ і TIER3.
 • Обов’язкове щоденне резервне копіювання.
 • Інтуїтивна панель управління, зрозуміла пересічному користувачеві.
 • Можливість вибрати виділений сервер або VPS.

Як вибрати сервер для сайту

Здавалося б, при створенні власного сайту ми найменше замислюємося про сервер для його розміщення, а від цього безпосередньо залежатиме його плідна робота. Зважаючи на важливість, ми стисло зупинимося на цьому питанні.

Сервер — це комп’ютер, що відрізняється від своїх домашніх та офісних побратимів великими ресурсними можливостями: потужністю, обсягом пам’яті, місця на дисковому просторі, продуктивністю.

Звісно, для сайтів, що мають велику власну ресурсну базу, знадобиться потужніший і продуктивніший сервер, інакше ви і ваші відвідувачі просто не оціните всіх цих переваг.

У випадку з безкоштовним хостингом різницю в ціні провайдери заповнюють або великою кількістю реклами, або економією на характеристиках сервера. У будь-якому разі це невдалий варіант для розміщення.

Але переплачувати за непотрібні переваги користувачам теж не хочеться, тому перед вибором тарифного плану треба:

 • реально оцінити поточні й потенційні завдання для свого сайту;
 • визначити пріоритети — відсутність технічних збоїв, можливість технічної підтримки в режимі 24/7, висока продуктивність;
 • знати розміри майбутнього трафіку.

Віртуальний або виділений сервер: на чому зупинитися?

Будь-який віртуальний хостинг, чи то VDS, хмарний або WEВ, може одночасно розміщувати на своїх ресурсах до 2000 найрізноманітніших сайтів. Тому нерідко виникають ситуації, особливо в дні найжвавішого інтернет-трафіку — вихідні та святкові дати, коли нормальна робота сайту просто неможлива. У цьому разі власникам сайтів краще переорієнтовуватися на виділений сервер. Його основна відмінність у тому, що один сервер обслуговує лише один сайт. При цьому власник отримує й інші, вагоміші аргументи «за»:

 • підбір обладнання, ПЗ, управління сервером на власний розсуд;
 • максимальна безпека та продуктивність;
 • швидка підтримка клієнтів.

Звичайно, вартість тарифу на виділеному сервері вища, але у власників сайту є можливість заощадити, замовивши послугу самокерованого сервера. Якщо все-таки перспектива самоуправління вас лякає, немає навичок у її здійсненні або бажання занурюватися в нову для себе сферу, можна вибрати керований виділений сервер. Щоправда, платою за це стане вища вартість тарифу на обслуговування.

Хостинг для SEO - Як працює хостинг сайтів: особливості послуги

Кращий хостинг для SEO-просування

Плануючи просування свого сайту, багато хто навіть не замислюється про те, що вибір хостингу також сильно впливає (і не завжди позитивно) на SEO-просування. На це багато компаній витрачають свій бюджет. Тому виділимо кілька критеріїв хостингу, важливих і для просування сайту:

 • Безпека. Зазвичай власники сайту приділяють цьому пункту найменшу увагу, позначивши у своїх пріоритетах величину трафіку, швидкодію, продуктивність. А пересічні користувачі, навпаки, більше зацікавлені в стабільній роботі вашого сайту без злому своїх персональних даних. До того ж роботи, які щодня моніторять роботу веб-ресурсів, приділяють питанню безпеки найбільше уваги.
 • UPTIME. Ця характеристика відповідає за доступність і швидкість відображення сайту. Якщо з будь-якої причини ваш сайт «лежатиме», а це можливо за низької продуктивності сервера-провайдера, то пошукові роботи індексуватимуть його не в повному обсязі сторінок, і це в кращому разі. У гіршому — їх виключать з індексації. Це також пояснює низьку швидкість SEO-просування.
 • Географія розміщення серверів. Важливо, щоб розміщення дата-центрів і серверів компанії провайдера було ближче до потенційної аудиторії основних користувачів сайту. Чим більшу кількість дата-центрів компанія має, тим краще для власника сайту.
 • Нагадування про поновлення хостингу. Через цю, здавалося б, не дуже важливу дрібницю сайт по кілька днів перебуває в зоні недоступності для індексації. Тому при виборі тарифу й хостингу для SEO-просування цей пункт не можна виключати.

Види хостингу

Таким чином, можна сказати, що існують такі види хостингу для сайтів:

 • Shared хостинг — найбільш простий, недорогий, має масу обмежень;
 • VPS — забезпечує повну свободу і можливість застосовування будь-яких сучасних технологій та мов програмування;
 • Виділений сервер — можливість побудови власної системи віртуалізації для складних і високо навантажених інтернет-проектів.

Порівняльна таблиця:

Вид хостингуПеревагиНедоліки
Shared хостингпростий у використанні;
не дорогий;
не вимагає спеціальних знань.
обмежений стеком технологій, які пропонує провайдер (MySQL, PHP), обмежена кількість сайтів, поштових скриньок і т.п.
VPSдоступний за ціною;
немає обмежень по використовуваною операційною системою, можна використовувати будь-які сервера баз даних, будь-які сучасні технології та мови програмування;
можна запустити необмежену кількість сайтів з необмеженою кількістю доменів, баз даних, поштових скриньок.
потребує деяких спеціальних знань.
Виділений сервернемає ніяких обмежень по операційним системам і технологіям;
дозволяє організувати власну систему віртуалізації.
для адміністрування потребує спеціальних знань;
висока ціна.

Ви вже познайомилися з тим, як працює хостинг, тому пропонуємо скористатися нашою пропозицією, щоб отримати свій зручний тарифний план за доступною ціною.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook