Dedicated сервер — що це?

Dedicated сервер — що це?

18.09.2020
4216
4 хв.
Оренда серверів DELTAHOST Блог Корисне про хостинг Dedicated сервер — що це?

Напевно, багато хто чув вже неодноразово таке поняття, як Dedicated сервер. А чи всі точно знають, що саме воно означає?

Трохи про Dedicated

Отже, виділеним Dedicated сервером може стати тільки окремий комп’ютер. Він має безперервний доступ до самого якісного і високошвидкісного інтернету і розміщується безпосередньо в дата-центрі.

Зазвичай саме такий тип хостингу необхідний веб-проектам, для яких обов’язковою умовою є можливість повного доступу з правами адміністратора і які не можуть «бути сусідами» з іншими сайтами.

Dedicated сервери або, як ще їх називають, виділені сервери відрізняються від віртуальних (VPS):

  • унікальною можливістю захищати від будь-яких небажаних вторгнень на web-ресурс;
  • здатністю використовувати будь-яку операційну систему або систему віртуалізації.

Відзначимо, що чим вище популярність сайту, тим більше навантажений web-ресурс або сайт і тим гостріша необхідність використовувати виділений сервер. Справа в тому, що без нього в такій ситуації сайт може не впоратися з навантаженням і стати недоступним для відвідувачів через можливі перебої або ж через банальний брак обчислювальних ресурсів.

Фізичний сервер - Що собою являє Dedicated сервер?

Переваги та недоліки Dedicated

Коли сайт працює на орендованому виділеному сервері, веб-майстер має можливість встановити на сервер необхідну операційну систему програмне забезпечення, регулярного оновляти та стежить за тим, щоб все ПЗ відповідало нормам безпеки веб-ресурсу. Крім звичайного сайту це можуть бути вб-проекти, які написані власноруч. Віртуальний сервер (VPS) в цьому плані дещо обмежений не тільки обчислювальними ресурсами але і деякі функції просто не доступні. Хотілося б відзначити, що встановлення програмного забезпечення можуть зробити досвідчені фахівці компанії-хостера. Однак якщо ваші фахівці мають необхідні навички і вміння, цілком можете самостійно все встановити і налаштувати.

Варто згадати і недолік Dedicated сервера. Він один, але все-таки є. І полягає цей недолік в досить високій ціні. Але чи варто пояснювати, що проблема перестає існувати, коли сам web-майстер починає усвідомлювати, що якщо б він розташував свій сайт на якомусь віртуальному сервері, з’явилася б загроза просто позбутися практично всіх відвідувачів і потенційних клієнтів через збій в системі.

Види виділених серверів

Різноманітність виділених серверів величезна. Від бюджетних для слабо навантажених рішень до багатопроцесорних систем з величезними дисковими сховищами.

Для будь-якого типу завдань, будь то Файл-сервер, Сервер бази даних, Принт-сервер, Сервер робочої групи, Контролер домену, Поштовий сервер, Сервери FTP, Проксі-сервер або Web-сервер, можна орендувати сервер з необхідним ресурсами і устаткуванням.

Як вибрати виділений сервер?

При виборі виділеного сервера слід керуватися вимогами до програмного забезпечення, об’єму інформації, що зберігається, кількісті користувачів і навантаженням на сервер. Основні параметри сервера:

  • оперативна пам’ять — обсяг оперативної пам’яті залежить від вимог програмного забезпечення і кількості користувачів. Якщо виділений сервер планується використовувати для роботи офісу, приблизний розрахунок пам’яті для забезпечення нормальної роботи: 1Gb + (1Gb * кількість користувачів). Якщо сервер буде працювати з базою даних, буде ідеально, коли обсяг оперативної пам’яті буде більше обсягу бази даних;
  • процесор — чим вище тактова частота процесора, кількість ядер, і чим новіше модель процесора, тим швидше він буде виконувати обчислення. Якщо Завдання вимагають значних обчислювальних ресурсів, тоді, зрозуміло, потрібно вибирати процесор потужніший, ніж для сервера зберігання даних, для якого швидкодію процесора не така критична;
  • дискова система — обсяг дискової системи вибирають з урахуванням розміру даних, що будут зберігатися. Крім розміру слід визначитися з типом носія SSD / HDD. SSD накопичувачі працюють безумовно набагато швидше HDD, але коштують дорожче. Проте в більшості сучасних рішеннях краще використовувати SSD. Швидкість дискової системи позитивно впливає на загальну швидкість сервера. Повільні, але не дорогі HDD накопичувачі краще використовувати для зберігання даних доступ до яких потрібен досить рідко. У виділеному сервері можна використовувати одночасно SSD і HDD диски для вирішення широкого спектра завдань.
Сервера - Що собою являє Dedicated сервер?

Коли необхідний Dedicated

Читаючи цю статтю, можливо, ви спантеличені, як саме зрозуміти, що вашому ресурсу вже необхідний якісний виділений сервер. Для того, щоб відповісти на це питання, обов’язково потрібно провести детальний аналіз трафіку веб-проекту. Якщо популярність сайту значно зросла, а його сторінки при цьому стали завантажуватися набагато повільніше і видно, що проект вже просто не витримує величезної кількості відвідувачів, це означає, що саме час задуматися про перехід на виділений сервер.

Взагалі, якщо не брати до уваги індивідуальні характеристики всіх сайтів, один виділений сервер Dedicated цілком впорається з кількістю відвідувачів від двох до трьохсот тисяч в день. А якщо ж говорити про кількість відвідувань, яка не досягає двох тисяч користувачів в день, віртуальний хостинг і VPS сервер впорається з ним без проблем. Але якщо число відвідувачів суттєво навантажує сервер, тоді знадобиться вже навіть не один, а відразу кілька якісних виділених серверів.

Закінчуючи розповідь про виділений сервер Dedicated, хочеться підсумувати. Вашим проектам він забезпечить повну безпеку, максимально швидке завантаження, а також необмежену кількість всіляких варіантів роботи з програмним забезпеченням. Але ви повинні знати, що для перенесення на Dedicated сервер вашого веб-ресурсу обов’язково потрібно проведення найсерйознішого аналізу і усвідомлення кожного позитивного і негативного моменту даного кроку.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook