Найбільші дата центр в світі

Найбільші дата центр в світі

24.02.2020
Оренда серверів DELTAHOST Блог Найбільші дата центр в світі

Багато користувачів давно зберігають свою інформацію в «хмарі». Ця концепція є основою безлічі сервісів, включаючи соціальні мережі, електронну пошту та ін. Ця «хмара» — не що інше, як центри обробки даних для зберігання багатьох терабайт інформації, або так звані дата-центри.

Інфраструктура дата-центру, що гарантує надійність і безперебійність роботи обладнання, ― це складна інженерна система. Будівлі ЦОД є свого роду фортецею. Вони використовують електрики стільки, скільки було б достатньо для невеликого міста. По всій земній кулі розташована безліч дата-центрів, ТОП-3 найбільших із них розглянемо нижче.

Дата-центр Digital Beijing (Пекін)

Дата-центр Digital Beijing - Найбільші дата центр в світі

Найбільший дата-центр у світі Digital Beijing розташований у Пекіні. Унікальну 11-поверхову будівлю китайці побудували для Олімпійських ігор 2008 року в Пей-Чжу. У ньому поєднані функції інфоцентру й автоматичного техконтролю. На додаток до вражаючих потужностей архітектура центру теж є дуже цікавою. Куб із бетону плаває на гладкій поверхні води, а на його стіні утворюються світлові канали у вигляді штрих-коду. Об’єкт оточує скляна стіна, яка затримує проникаюче тепло, таким чином знижуючи витрати на охолодження систем. По периметру і у внутрішніх приміщеннях використовуються тільки світлодіодні освітлювальні прилади.

Дата-центр Apple (Мейден, США)

Дата-центр Apple - Найбільші дата центр в світі

Один із найбільших дата-центрів у світі ― дата-центр концерну Apple, розташований у місті Мейден, штат Північна Кароліна (США).

Цей ЦОД розміщений на площі 46,45 тис. квадратів. Компанія Apple все частіше використовує поновлювану енергію. Площа сонячних панелей в окрузі складає 400 тис. квадратних метрів. Ці батареї забезпечують електричною енергією понад 50 % усього устаткування центру. Інша енергія, необхідна для роботи центру обробки даних, поставляється сусіднім заводом, який як паливо використовує біомасу.

Потужності цього гіганта настільки переконливі, що частину серверів здають в оренду організаціям, які не потребують власного дата-центру. Компанія також надає велике значення безпеці інформаційних даних і, звичайно ж, захисту довкілля.

Дата-центр Сітігрупп (Франкфурт, Німеччина)

Дата-центр Сітігрупп - Найбільші дата центр в світі

Один із найбільших дата-центрів Citigroup був побудований у Франкфурті у 2008 році і визнаний найбільш екологічним у світі. Дата-центр, розроблений фірмою Arup Associates, виглядає фантастично: фасад будівлі покритий травою, яка живиться дощовою водою. На території розташовані зелені парки для працівників. Крім того, Citi Data Center ― перша будівля в Німеччині, що має Platinum LEED Certification. Це означає, що проект поєднує ефективне вживання поновлюваної енергії з найменшим впливом на довкілля.

Найбільші дата-центри зі зберігання даних:

  • Google у Фінляндії;
  • Telehouse West у Великій Британії;
  • Telefonica в Іспанії;
  • Ebay в США;
  • Verne Global в Ісландії;
  • Hewlett-Packard у Великій Британії;
  • IBM у США.

Ці гіганти працюють над тим, щоб забезпечити безперебійний доступ до мережі Інтернет і надати послуги з безпечного зберігання інформації.

Поділитися з друзями


Deltahost
Deltahost - Facebook