Найбільші дата-центри в світі

Найбільші дата-центри в світі

24.02.2020
5062
7 хв.
Оренда серверів DELTAHOST Блог Найбільші дата-центри в світі

Багато користувачів давно зберігають свою інформацію в «хмарі». Ця концепція є основою безлічі сервісів, включаючи соціальні мережі, електронну пошту та ін. Ця «хмара» — не що інше, як центри обробки даних для зберігання багатьох терабайт інформації, або так звані дата-центри.

Інфраструктура дата-центру, що гарантує надійність і безперебійність роботи обладнання, ― це складна інженерна система. Будівлі ЦОД є свого роду фортецею. Вони використовують електрики стільки, скільки було б достатньо для невеликого міста. По всій земній кулі розташована безліч дата-центрів, ТОП-3 найбільших із них розглянемо нижче.

Дата-центр Digital Beijing (Пекін)

Дата-центр Digital Beijing - Найбільші дата центр в світі

Найбільший дата-центр у світі Digital Beijing розташований у Пекіні. Унікальну 11-поверхову будівлю китайці побудували для Олімпійських ігор 2008 року в Пей-Чжу. У ньому поєднані функції інфоцентру й автоматичного техконтролю. На додаток до вражаючих потужностей архітектура центру теж є дуже цікавою. Куб із бетону плаває на гладкій поверхні води, а на його стіні утворюються світлові канали у вигляді штрих-коду. Об’єкт оточує скляна стіна, яка затримує проникаюче тепло, таким чином знижуючи витрати на охолодження систем. По периметру і у внутрішніх приміщеннях використовуються тільки світлодіодні освітлювальні прилади.

Дата-центр Apple (Мейден, США)

Дата-центр Apple - Найбільші дата центр в світі

Один із найбільших дата-центрів у світі ― дата-центр концерну Apple, розташований у місті Мейден, штат Північна Кароліна (США).

Цей ЦОД розміщений на площі 46,45 тис. квадратів. Компанія Apple все частіше використовує поновлювану енергію. Площа сонячних панелей в окрузі складає 400 тис. квадратних метрів. Ці батареї забезпечують електричною енергією понад 50 % усього устаткування центру. Інша енергія, необхідна для роботи центру обробки даних, поставляється сусіднім заводом, який як паливо використовує біомасу.

Потужності цього гіганта настільки переконливі, що частину серверів здають в оренду організаціям, які не потребують власного дата-центру. Компанія також надає велике значення безпеці інформаційних даних і, звичайно ж, захисту довкілля.

Дата-центр Сітігрупп (Франкфурт, Німеччина)

Дата-центр Сітігрупп - Найбільші дата центр в світі

Один із найбільших дата-центрів Citigroup був побудований у Франкфурті у 2008 році і визнаний найбільш екологічним у світі. Дата-центр, розроблений фірмою Arup Associates, виглядає фантастично: фасад будівлі покритий травою, яка живиться дощовою водою. На території розташовані зелені парки для працівників. Крім того, Citi Data Center ― перша будівля в Німеччині, що має Platinum LEED Certification. Це означає, що проект поєднує ефективне вживання поновлюваної енергії з найменшим впливом на довкілля.

Дата-центр Ebay, Фінікс (США)

Дата-центр Ebay, Фінікс (США) - Найбільші дата центр в світі

Будувати дата-центр в Аризонскій пустелі, яка є одним з найспекотніших місць на планеті була ідеєю на межі авантюри. ЦОД вимагає постійного охолодження, а це проблематично зробити коли на дворі до +50°С. У той час коли інші великі компанії будують дата-центри в прохолодніших місцях ближче до джерел води, інженери Ebay змогли домогтися того, що дата-центр працює навіть при температурі +46°С. Успіх такого амбітного плану був досягнутий завдяки інноваційним розробкам. Сервера розташовуються у спеціальних контейнерах з високою енергоефективністю. Устаткування всередині контейнерів постійно охолоджується, а майже вся енергія витрачається на роботу серверів, а не на охолодження.

Google у Фінляндії

Google у Фінляндії - Найбільші дата центр в світі

Google є однією з провідних компаній у сфері інформаційних технологій і її дата-центри розміщені в різних регіонах планети. Дата-центр побудований в м. Хамина в Фінляндії, розташований на березі Фінської затоки не випадково. Холодна морська вода використовується для охолодження серверів та мережевого обладнання. Дата-цент розміщений в двох корпусах один з яких — колишня паперова фабрика.

Telehouse West в Великобританії

Telehouse West в Великобританії - Найбільші дата центр в світі

Telehouse — британська компанія спеціалізується на здачі в оренду обчислювальних потужностей. Світова тенденція орієнтована на використання відновлюваної енергії не обійшла стороною і компанію Telehouse. Дата-центр розташований в Лондоні, і хоча біля нього немає ні сонячних панелей ні вітряних електростанцій, його живлення здійснюється виключно «зеленою» енергією. Telehouse купують електроенергію у компанії SmartestEnergy, яка займається перекупкою і постачанням електроенергії від поновлюваних джерел. Так що можна сказати що дата-центр працює на енергії сонця і вітру.

Verne Global в Ісландії

Verne Global в Ісландії - Найбільші дата центр в світі

Дата-центр Verne Global в Рейк’явіку також можна віднести до «зелених». Він повністю забезпечується електроенергією від гідроелектростанцій і енергією від геотермальних джерел. Примітно, що всього один гейзер виробляє 10 мегават чистої енергії. Зокрема, частина ресурсів цього дата-центр використовує автоконцерн BMW. Найпотужніші обчислювальні ресурси задіяні для аналізу емпіричних досліджень, аналізу краш-тестів і розрахунку аеродинамічних форм нових автомобілів. Інші компанії також орендують обладнання цього дата-центру.

Hewlett-Packard в Великобританії

Hewlett-Packard в Великобританії - Найбільші дата центр в світі

Тенденція будувати дата-центри в регіонах з холодним кліматом викликана прагненням скоротити витрати на кондиціонування приміщень і охолодження устаткування. Дата-центр розташований на півночі Англії, де протягом усього року зберігається переважно холодна погода. Це дозволяє використовувати холодне повітря Північного моря для охолодження і підтримувати постійну температуру в приміщеннях дата-центру. Зниження витрат на кондиціонування — до 40%. Так само дата-центр використовує енергію вітряних електростанцій розташованих неподалік. Примітно, що для роботи кліматичних систем використовується дощова вода, зібрана з даху дата-центру.

IBM в США

IBM в США - Найбільші дата центр в світі

Дата-центр IBM в кампусі Сіракьюського університету в штаті Нью-Йорк — був побудований на заміну старого приблизно такої ж потужності. При цьому енергоспоживання було знижено більш ніж в 2 рази за рахунок застосування сучасних технологій. Дата-центр живиться від власної електростанції. Електростанція працює на газу, а електроенергію виробляють 12 турбін. Електростанція була спроектована спеціально для цього проекту. Її ефективність помітно вище звичайних газових електростанцій. Цей проект втілений в життя завдяки новаторським технічним рішенням IBM.

Amazon (Ашберн, Вірджинія)

Amazon (Ашберн, Вірджинія) - Найбільші дата центр в світі

Amazon — найбільша компанія в сфері надання хмарних технологій приділяє особливу увагу забезпеченню працездатності ресурсів своїх клієнтів при виникненні технічних неполадок навіть в декількох дата-центрах одночасно. Для цього Amazon створив Availability Zones — цілий регіон в якому знаходяться більше 20 дата-центрів. Availability Zones знаходиться в Північній Вірджинії. Саме мережу дата-центрів і забезпечує безперебійну роботу обчислювальних потужностей Amazon.

NSA (Юта)

NSA (Юта) - Найбільші дата центр в світі

Спеціалізований Центр обробки даних ініціативи розвідувального співтовариства по всеосяжної національної кібербезпеки. Вартістю 1,5 мільярда доларів працює виключно на потреби Агентства Національної Безпеки США. Дата-центр розташований в штаті Юта, займає площу близько 1 мільйона квадратних футів (150 тисяч квадратних метрів) — третій за розміром серед найбільших дата-центрів у світі. Потужна система резервних генераторів гарантує безперебійний доступ до даних, а система кондиціонерів підтримує необхідний температурний режим комп’ютерів дата-центру. Хоча дані з цього дата-центру засекречені, експерти вважають, що сумарна ємність носіїв інформації в дата-центрі може досягати 3-12 ексабайт.

Facebook (Прайнвілл, Орегон)

Facebook (Прайнвілл, Орегон) - Найбільші дата центр в світі

Прайнвілл в штаті Орегон — місце розміщення найбільшого кампусу ЦОД соціальної мережі Facebook. Будівництво обійшлося більш ніж 750 мільйонів доларів США. Загальна площа кампусу ЦОД соціальної мережі Facebook в Прайнвілле становить понад 290 тис. Квадратних метрів. Також дві сонячні ферми, будуть забезпечувати будівлі на кампусі ЦОД екологічно чистою сонячною електроенергією на 100%. Прайнвілл був обраний для будівництва першого власного дата-центру Facebook ще в 2010 році. Незабаром на місцевому кампусі соціальної мережі буде працювати в цілому сім будівель.

Microsoft (Бойдтон, Va)

Microsoft (Бойдтон, Va) - Найбільші дата центр в світі

Гігантський дата-центр Microsoft розташований в маленькому містечку з населенням всього 400 чоловік. У Бойдтоне побудований ЦОД з використанням модульної технології. Автономні модулі можуть працювати в будь-яких умовах. Загальна вартість найбільшого дата-центр Microsoft складає приблизно $1,7 млрд. За запевненнями Microsoft обслуговує дата-цент кілька десятків фахівців.

Google (Каунсил-Блафс, Айова)

Google (Каунсил-Блафс, Айова) - Найбільші дата центр в світі

Корпорація Google в числі перших стала надавати послуги хмарних технологій. Google постійно розвиває свою інфраструктуру дата-центрів, що вимагає колосальних фінансових вкладень. В середньому корпорація щорічно витрачає близько півмільярда доларів на розвиток інфраструктури. Дата-центр в Консіл-Блафс обійшовся корпорації Google близько 1,5 мільярда доларів. Загальне енергоспоживання дата-центрів в Консіл-Блафс оцінюється приблизно в 105 МВт.

Switch SUPERNAP (Лас-Вегас)

Switch SUPERNAP (Лас-Вегас) - Найбільші дата центр в світі

Компанія Switch побудувала в Лас-Вегасі найбільший кампус дата-центрів. Supernap, так названий кампус, — це проект, що складається з трьох майданчиків, SUPERNAP 7, SUPERNAP 8, SUPERNAP 9. Загальна площа комплексу складе приблизно 135 тисяч квадратних метрів. Це проект, який відповідає стандарту рівня Tier IV і є зразковим об’єктом Switch SUPERNAP.

Ці IT-гіганти працюють над тим, щоб забезпечити безперебійний доступ до мережі Інтернет та надати послуги з безпечного зберігання інформації.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook