Для чого потрібен Дата-центр

Для чого потрібен Дата-центр

24.02.2020
3533
3 хв.
Оренда серверів DELTAHOST Блог Для чого потрібен Дата-центр
Дата-центр - Для чого потрібен Дата-центр

Дата-центр — це спеціально обладнане сховище даних, мережевого й серверного устаткування. Як ЦОД можуть використовуватися окремі будівлі або корпуси, які відповідають вимогам підвищеної безпеки.

Для чого потрібен дата-центр? Власники сайтів не можуть виділяти фінансові кошти на купівлю додаткового устаткування, оренду будівлі для розміщення техніки або придбання нерухомості. Ця проблема актуальна для підприємців, які роблять перші кроки в бізнесі, вкладають вільні кошти в просування власного бренду, розробку стратегії, замовлення матеріалів.

Знаючи, що таке дата-центр, можна вибрати варіант зберігання та обробки аналітичних, довідкових, статистичних даних, мінімізувати витрати й забезпечити захист інформації від злому, втрати в результаті різких стрибків напруги або відсутності енергопостачання.

Дата-центр і його функції

Дата-центр — це спеціальне сховище, яке виконує такі функції:

 • захист розміщеного устаткування від негативного впливу довкілля, різких змін температурного режиму, підвищеної вологості;
 • забезпечення серверів та іншої техніки безперебійним електроживленням;
 • відведення зайвого тепла з використанням повітряного охолодження або додавання рідинних елементів;
 • захист комп’ютерного устаткування від крадіжки, несанкціонованого доступу.

Для безпеки центрів використовуються багаторівневі системи охорони будівель. Вони повністю виключають ризик фізичного проникнення на територію, що охороняється, і втрати даних внаслідок втручання в роботу системи хакерів. Сховища обладнані системами відеоспостереження, доступ на огороджену територію здійснюється тільки за пропусками.

Дата-центри обладнані сучасними системами пожежної сигналізації та гасіння вогню. У критичній ситуації інформація не буде втрачена.

Як обрати сховище інформації? Поширені стаціонарні, віртуальні й мобільні центри, які належним чином оцінені користувачами. Data-центр вибирається з урахуванням запитів клієнта, особливостей даних, їх обсягу, запропонованого бюджету.

Як улаштований дата-центр?

Структура дата-центру - Для чого потрібен Дата-центр

Будівлі, що використовуються як сховища, найчастіше розташовуються в передмістях, районах із безперебійним енергопостачанням. Центри будуються на огородженій території, яка захищена від несанкціонованого вторгнення. Дата-центри розташовуються в одно- або двоповерхових будинках, будівлях модульного типу.

Іноді центри можна зустріти в центральній частині міст, переобладнаних промислових будівлях, складських приміщеннях, ангарах. Будови мають відповідати жорстким вимогам, вибиратися за показниками несучої здатності стін і перекриттів, матеріалами, які використовувалися для будівництва.

Рівень якості постачання визначається параметрами напруги, частотою та формою кривої струму. Для забезпечення безперебійного енергопостачання використовуються дві магістралі від різних підстанцій, акумуляторні батареї та аварійні дизельні генератори. Перемикання на аварійне джерело живлення здійснюється за мілісекунди, тому ризик втрати цих компаній зводиться до мінімуму.

Як працює дата-центр?

Дата-центри називають сховищами Інтернету, значна частина інформації, яка є в мережі, розміщена на серверах ЦОД. У світі налічується 4 мільйони сховищ, і їхня кількість збільшується щодня. Так, тільки за останні 5 років побудовані 80 тисяч приміщень для розміщення серверного устаткування. За прогнозами аналітиків до 2023 року ринок центрів збільшиться вдвічі.

Центри обробки даних надають клієнтам такі послуги:

 • оренда серверів, стойок або шаф з устаткуванням;
 • підтримка віртуального хостингу;
 • бекап інформації;
 • підтримка адміністративних ресурсів.

Що таке віртуальний дата-центр?

Віртуальні сховища інформації є сукупністю хмарної інфраструктури. Центри розроблені для корпоративних клієнтів. Ресурси включають такі компоненти:

 • центральний процесор;
 • оперативну пам’ять;
 • вільний дисковий простір.

Віртуальний центр — модель первинної обробки даних. На вимогу клієнта центр робить обчислення, аналізує інформацію, обробляє статистичні дані. Розробники пропонують великий вибір додатків, які інтегровані в інфраструктуру.

Вибір віртуальної моделі дозволить заощадити кошти, відмовитися від прийому на роботу додаткового персоналу для обслуговування сховища. Невеликі організації отримують доступ до інфраструктури, не витрачають гроші на будівництво фізичного сховища або купівлю приміщення.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook