Вибір хостингу для вашого web-проекту, сайту або інтернет-магазину — це відповідальний крок, який може вплинути на подальший розвиток вашого проекту. Хостинг повинен гарантувати максимальну стабільність роботи з одного боку і не бути обтяжливим для бюджету з іншого.
У чому відмінності безкоштовного і платного хостингів?
Безкоштовний хостинг називається «безкоштовний», тому що вам здається, що ви за нього не платите. Зрозуміло, нічого безкоштовного в цьому світі не існує, за все доводиться розплачуватися.
І якщо у «безкоштовному» варіанті ви можете ще не знати коли і чим доведеться розраховуватися, в платному все ясно — ви завжди знаєте скільки і за що платите.
Безкоштовний хостинг — це не що інше, як бартер між хостерами і вами. Вони вам дають безкоштовне користування в обмін на розміщення вигідних їм рекламних посилань, банерів, оголошень. В решті ви отримуєте «слабенький» сервіс та на вас ще й заробляють.
Безкоштовний хостинг завжди криє в собі підводні камені. Несподіване погіршення сервісу або зовсім його припинення — це, на жаль, ті неприємності які можуть статися з усім безкоштовним сервісами.
Чи можливо знайти хороший безкоштовний хостинг?
Не весь безкоштовний хостинг ненадійний. Є компанії, які надають безкоштовний хостинг який оптимально відповідає поняттям «безкоштовний», є інші, які нехтують всім, чим можна. У будь-якому випадку, ви потрапляєте в рамки обмежень по ресурсам, і вам нав’язуються власні, «драконівські» правила хостер-провайдера. Дуже часто безкоштовний хостинг не дозволяє запуск скриптів, наприклад, PHP. Навряд чи ви знайдете MySQL на безкоштовних хостингах. Швидкість роботи і дисковий простір на мінімумі.
На яких умовах хостинг зазвичай надається безкоштовно?
Не полінуйтеся прочитати Умови використання Сервісу. ви будите здивовані на скільки жорстко провайдер обмежує все безкоштовне. Це стосується не тільки ресурсів, але і взаємин клієнт-хостер.
Наприклад, деякі безкоштовні хостери відкрито інформують про те, що правила користування послугою вони можуть поміняти в будь-який момент, і на свій розсуд можуть відмовити або обмежити окремі категорії користувачів у використанні їх послуг, в тому числі в залежності від місця перебування користувача.
Безкоштовний Хостер-провайдер вважає своїм правом без вашої згоди відправляти вам свої рекламні матеріали. Також вважає своїм правом контролювати актуальність ваших даних, вимагати документи для підтвердження особи і без будь-якого попередження блокувати роботу сервісу.
Також може викликати складності перенесення сайту на безкоштовний хостинг через те, що більшість сучасних технологій будуть недоступні.
Головні мінуси безкоштовного хостингу, або як не потрапити в мишоловку
Отримуючи послугу безкоштовно, ви автоматично погоджуєтеся з певними правилами і обмеженнями. Деякі з них можуть бути прихованими.
Мінуси безкоштовного хостингу:
- хостер не несе ніякої гарантії за надані послуги;
- хостер може припинити надання послуги без попередження;
- хостер нав’язує свої правила і може їх змінювати без попередження;
- у деяких випадках ви не можете прив’язати своє доменне ім’я, і змушені використовувати домени третього рівня, що надаються провайдером;
- відсутня повноцінна технічна підтримка.
Можливо знайти безкоштовний хостинг без розміщення не потрібних вам посилань. Тоді хостери «подарують» хостінговую халяву сайту з низькою пропускною здатністю з надією, що коли сайт набере хороших обертів ви захочете заплатити за хостинг. Ресурси, які вам надані — нікчемні й на цьому вони теж заробляють.
Варіант без посилань і обмежених ресурсів доповнює можливість використання піддоменів і директорій. Хостер переміщує ваш сайт на свою адресу, додаючи до імені сайту назву хостингової контори і всі посилання і листи йдуть у небуття. Ви і ваш сайт надійно «сидите» під ковпаком і жуєте там свій безкоштовний сир.
В результаті, в будь-якому з цих випадків хостери отримують ефективний інструмент брендингу, поки ви радієте безплатному користуванню їх послугами, яке насправді зовсім не безкоштовно.
Переваги вибору хостингу на платній основі
Для створення нормального інтернет-ресурсу потрібна стабільність роботи і гарантії. Ці переваги дає платний хостинг:
- гарантія надання послуги;
- технічна підтримка;
- забезпечення гідної якості послуг; нормальні бізнес взаємовідносини між клієнтом і хостинг-провайдером.
Дізнатися докладніше як працює хостинг можна в статті «Як працює хостинг сайтів: особливості послуги«.
Платний хостинг ніколи не втрачає актуальності, адже клієнтам важливі гарантії, а не повітряні замки, хоча багато хто з них саме з повітряних замків повертаються в надійну реальність.