BACKUP: як правильно організувати резервне копіювання даних?

BACKUP: як правильно організувати резервне копіювання даних?

09.06.2020
7521
7 хв.
Deltahost Блог Корисне про хостинг BACKUP: як правильно організувати резервне копіювання даних?

Наявність резервних копій інформації часто є вирішальним фактором не тільки для окремих проектів, а й для бізнесу в цілому. Тому особливої ​​актуальності для сайтів, незалежно від спрямованості і масштабів, набувають послуги якісного бекапа. Співпраця з перевіреними хостинг-провайдерами — це гарантія безпеки і оперативного відновлення інформації в разі її втрати або пошкодження.

Що таке Бекап?

Бекап

Бекап (backup — англ. Резервний, дублюючий) являє собою створення копій важливих файлів і папок, які розміщені на додатковому альтернативне джерело зберігання інформації. Таким чином, це резервування даних з метою відновлення втраченої або пошкодженої інформації.

При бекапе ключову роль відіграє системність. Коли вихідний матеріал інтернет-ресурсу стає недоступним, регулярне копіювання стає гарантією, що напрацювання цілої команди не будуть загублені. Резервні копії повинні відповідати таким основним принципам:

  • цілісності — після створення бекапа необхідно переконатися, що збережені дані є відновлюваними, тобто скопійовані повністю;
  • ізольованості — архіви не повинні розміщуватися там же, де розташовані вихідні дані, інакше ви ризикуєте втратити весь обсяг інформації;
  • автоматизированности — зручно, коли резервні копії автоматично створюються на сервері.

В цілому суть бекапа зводиться до того, щоб скопіювати дані на альтернативний сервер для відновлення в разі непередбачених ситуацій з ресурсом, на якому базується сайт.

Які типи даних можна резервувати?

Бекап

Перед створенням резервних копій необхідно визначитися з типом даних, які варто копіювати. Особливу значущість резервування має для власників інтернет-ресурсів, так як в будь-який момент часу, незалежно від географічного розташування, можна отримати доступ до архівних даних. Також при необхідності зручно швидко створювати копії важливих файлів, операційних систем і програмного забезпечення.

У числі пріоритетних — конфіденційні файли:

  • документи фінансової звітності, бухгалтерія;
  • особисті дані клієнтів;
  • важливі документи, які використовуються в роботі;
  • телефонні книги, списки контактів;
  • файли з настройками потрібних програм, дані для доступу, ліцензійні ключі;
  • інша інформація, яку важко відновити.

У разі створення резервних копій сайтів можна не тільки робити бекап архівних версій, але і зберігати на сервері окремі установки. Ви отримуєте повний контроль і управління інтернет-ресурсом з виділеним IP-адресою, що має принципове значення для безперебійної роботи.

Переваги FTP-бекапа перед іншими видами резервування

FTP

Резервування даних потрібно здійснювати в надійних місцях. Можливі такі основні варіанти зберігання:

  • FTP-бекап — надання певного обсягу дискового простору на FTP-сервері, завантаження даних на який реалізується в ручному режимі або за допомогою допоміжної хостингової панелі;
  • CDP-бекап — створення резервної копії шляхом автоматичного збереження зміненої інформації;
  • HDD-бекап — збереження архівних даних на окремих жорстких дисках, що працює в ручному або автоматичному режимі;
  • хмарний бекап — розміщення даних в онлайн-сховищах, які представляють сервери, об’єднані в загальну мережу.

Окремим варіантом бекапа виділяють снапшот (snapshot) — моментальну копію інформації на сервер в конкретний момент часу. Це не є повноцінною резервною копією, але може бути значимо в контексті збереження інформації.

Зберігання на хостингу вигідно відрізняється від інших способів. Серед основних переваг:

  • швидкий доступ — вся інформація доступна в онлайн-режимі, досить просто мати доступ до інтернету;
  • надійність — навіть при виникненні апаратних збоїв дуже великі шанси збереження даних;
  • можливість колективного доступу для роботи з файлами — ця опція доступна при замовленні панелі управління VestaCP і виборі VPS з певними обсягами диска.

Одним з найбільш поширених типів хмарного резервування є FTP-бекап (File Transfer Protocol Backup). Даний метод дозволяє здійснювати пересилання файлів по мережі із застосуванням спеціального протоколу обміну даними.

Важливо розуміти, що FTP BACKUP призначений не для обміну інформацією з користувачами, а для забезпечення її збереження. Так, доступ до файлів буде виключно у клієнта, що має пароль.

Головними перевагами FTP-резервування слід назвати:

  • простоту, що забезпечує максимальну автоматизацію копіювання даних;
  • збереження вихідних форматів файлів;
  • можливість розширення обсягів сховища;
  • цілодобовий доступ до інформації;
  • фонове копіювання даних;
  • підвищення рівня надійності за рахунок системи резервування сервера;
  • можливість оперативного повного або часткового відновлення втрачених даних сайту.

При некоректній роботі основного диска на окремому сервері залишаться архівні копії інформації. Це особливо важливо в роботі бізнес-структур різного рівня.

Як правильно підібрати сервер для бекапа?

При виборі хостингу для бекапа необхідно розуміти, що мова йде про збереження ваших даних, тому репутація сервера — один з першочергових критеріїв пошуку.

Не варто довіряти безкоштовним серверів, так як вони підійдуть виключно маленьким проектам, але надійність таких платформ ставиться під сумнів. Серед найпоширеніших ризиків, які несуть подібні хостинги, — відсутність відповідальності за збереження інформації, обмежений функціонал, велика кількість реклами і мінімум технічної підтримки.

Таким чином, оренда платного сервера — саме логічне рішення для проектів, де втрата інформації чревата фінансовими збитками. Слід орієнтуватися на такі параметри пошуку хостингу:

  • безпека — наявність сучасних протоколів, які забезпечують високий рівень збереження даних;
  • віддалене розташування серверів — одним із значущих параметрів надійності вважається географічне розташування хостингу в країнах, що мають позитивний імідж з точки зору інформаційної безпеки;
  • ціна послуг — важливо знайти ідеальне співвідношення розумної вартості і якісного сервісу;
  • наявність кваліфікованої технічної підтримки — від роботи техобслуговування часто залежить швидкість вирішення проблеми клієнта;
  • особливості технічних функцій і інструментів — перевірка пошти на віруси, необмежений трафік, підтримка популярних скриптів, моніторинг сервера і інші додаткові можливості стануть перевагами, проте далеко не всім сайтам необхідний такий великий обсяг опцій;
  • наявність альтернативного хостингу — додаткову безпеку забезпечує зберігання даних сайту на одному сервері, а резервних копій — на іншому;
  • обсяги дискового простору — потрібно орієнтуватися не тільки на стартові можливості, а й на перспективу розширення, так як при створенні сайту іноді складно розрахувати, якого обсягу пам’яті буде достатньо.

Велике значення матиме й інша інформація про хостинг-провайдера. Терміни роботи на ринку, відгуки клієнтів, наявність ліцензії на послуги також можуть стати визначальними чинниками.

Для деяких проектів важлива можливість безкоштовного перенесення даних зі сторонніх хостингів. В цьому випадку слід переконатися, що така пропозиція є. Наявність пільгового тестового періоду вважається ще однією перевагою провайдера, так як за цей час можна зважити всі «за» і «проти» довгострокової перспективи співпраці.

Рекомендації по збереженню і відновленню резервних копій

Один з першочергових питань пов’язаний з тим, як часто треба створювати резервні копії сайту. Загальна рекомендація передбачає щоденне пересохраненіе даних, однак варто врахувати, що, як правило, при відповідних налаштуваннях хостинг робить це автоматично. А завантажувати бекап-дані на диск коштує один або два рази на місяць.

Кількість архівних версій, які будуть зберігатися постійно, в більшій мірі залежить від частоти оновлення інтернет-ресурсу. Бажано зберігати всі копії, створені протягом одного року. Тобто якщо копіювання вироблялося один-два рази на місяць, що зберігаються бекапов буде від 12 до 24.

Коли знадобиться відновити резервну копію сайту, досить зайти у відповідний розділ хостинг-аккаунта і вибрати необхідну версію архіву.

Deltahost: нові можливості для бізнесу

Надійність, безпеку і зручність — три ключових причини замовити оренду місця або купити хостинг на базі Deltahost. Міжнародний хостинг-провайдер представлений в Україні, Нідерландах та США. У числі наших переваг треба виділити:

  • зручні можливості управління сервером;
  • цілодобову підтримку і відповідь представників дата-центру протягом 15 хвилин;
  • простоту установки і масштабованості;
  • високий рівень адаптивності в розподілі ресурсів;
  • повне ізолювання файлів різних клієнтів.

Наші послуги будуть цікаві інтернет-магазинах, корпоративним порталам, сайтам лідогенераціі, проектам з високим трафіком, структурам, пов’язаним з фінансами і бухгалтерією і багатьом іншим компаніям. Вибираючи Дельтахост, ви робите ставку на якість послуг і конфіденційність. Приєднуйтеся до наших постійних клієнтів.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook