Розміщення веб-сайту в мережі: коли потрібен виділений сервер?

Розміщення веб-сайту в мережі: коли потрібен виділений сервер?

01.10.2020
5638
4 хв.
Deltahost Блог Корисне про хостинг Розміщення веб-сайту в мережі: коли потрібен виділений сервер?

Зверніть увагу, що абсолютно всі проекти проходять відповідні стадії розвитку. Тому поговоримо про головні ступені розвитку, які проходять ресурси на просторах глобальної мережі і про необхідність відповідності параметрів хостингу ступені розвитку проекту.

Сервер - Виділений сервер: переваги і оренда

Етапи розвитку інтернет-ресурсів в мережі

Успішний проект з моменту свого народження проходить кілька етапів. Умовно їх можна розбити на наступні:

  1. Звичайний хостинг. На початку всі ресурси або веб-сайти розміщують на звичайному хостингу. Навантаження на сайт не велике і поділ ресурсів загального сервера між усіма іншими сайтами, які так само орендують хостинг на цьому ж сервері, не створює проблем. Якщо ресурсів буде не вистачати, можна перейти на більш дорогий та потужніший тарифний план.
  2. Віртуальний сервер. При збільшенні навантаження на сайт доводитися орендувати VPS. VPS — це окремий віртуальний сервер, ресурси якого не доводиться ділити з «сусідами». На VPS можна встановити будь-яке ПЗ, немає обмежень, які властиві звичайному хостингу. Ресурси VPS так само можна масштабувати, переходячи на більш високі тарифні плани. Варто відзначити, що вартість оренди VPS всього на пару доларів вища за звичайний хостинг. Тому багато хто пропускають перший етап. Це розумно, з огляду на той факт, що на звичайному хостингу можуть бути не доступні сучасні підходи розробки web-додатків.
  3. Виділений сервер. При подальшому зростанні популярності сайту і досягнення наступного ступеню, ресурс стоїть перед новим етапом, де мається на увазі використання фізичного більш потужного сервера, а не віртуального.
  4. Розподілені системи. При колосальних навантаженнях на масштабні проекти сайти або web-проекти будуються таким чином, щоб розподілити навантаження між декількома серверами.

Навантаження на сайт як ключовий параметр вибору хостингу

У процесі росту популярності web-проекту і його розвитку, неминуче зростання навантаження на сайт. Для підтримки високої швидкості доступу до сайту доводиться нарощувати ресурси сервера. Будь то віртуальний хостинг, VPS або виділений сервер. Під ресурсами сервера слід розуміти швидкодію процесора, обсяг оперативної пам’яті і дискового простору. Саме навантаження на сервер і є ключовим моментом при виборі хостингу. Потрібно розуміти, що навантаження залежить і від кількості відвідувачів, їх активності і від того, наскільки багато ресурсів потрібно для обробки кожного запиту клієнта. Якщо це технічно простий інформаційний сайт, який віддає статичні файли, то для обробки одного запиту потрібно вкрай мало ресурсів сервера. Якщо ваш web-проект виконує складні операції з великим обсягом даних, ресурсів буде потрібно ще більше. І ще більше ресурсів буде потрібно, якщо ваш web-проект зайнятий обробкою відео.

Таким чином, вибір типу хостингу ключовим чином залежить від навантаження на сайт, а саме від його відвідуваності і технічної реалізвції.

Хостинг - Виділений сервер: переваги і оренда

Купівля або оренда виділеного сервера?

Коли потрібен виділений сервер? Виділений сервер потрібен для навантажених проектів, коли потужностей VPS, а тим більше звичайного хостингу вже не вистачає. Якщо ви замислилися про придбання виділеного сервера, тоді ви повинні розуміти, що для його нормальної роботи потрібні:

  • серверне приміщення з кліматичним контролем (це необхідно, щоб уникнути виходу з ладу сервера і мережевого обладнання через перегрів);
  • контроль доступу до сервера (система безпеки запобігає несанкціонованому доступу до коштовного обладнання);
  • доступ до швидкісного Інтернет (в ідеальному випадку крім основного каналу потрібно мати резервний);
  • мережеве обладнання (маршрутизатори які забезпечать роботу зі швидкісними каналами Інтернет);
  • резервне живлення (у разі відключення живлення потрібно забезпечити працездатність системи);
  • персонал або фахівець, який буде здійснювати налаштування сервера і мережевого обладнання і стежити за їхньою роботою.

Як видно, для забезпечення роботи сервера потрібно подбати про багато речей. Але є альтернативне рішення — орендувати сервер, розташований в дата-центрі. Сучасні дата-центри забезпечені всім необхідним мають хорошу ступінь захисту, доступ до високошвидкісних каналів до Інтернет і немає необхідності піклуватися про забезпечення сервера. Оренда сервера має одні переваги — вам не доведеться його модернізувати. У разі якщо вам буде потрібно більш потужний сервер, ви просто візьмете в оренду іншій сервер. Можливо, навіть в іншій країні.

Чому краще звернутися за консультацією до фахівців

Основна частина зусиль початківців, які стикається з необхідністю у створенні порталу в мережі Інтернет або ж веб-сайту, йде на вирішення проблем виникаючих ід час заповнення сайту.

Оренда - Виділений сервер: переваги і оренда

Користувачі продовжують розвивати бізнес за межами Інтернету і намагаються переносити свої ідеї в онлайн-ресурси. На жаль, досвіду у новачків немає, тому на початку потрібно прораховувати кожен основний момент по створенню веб-сайтів. Як придбати власний домен і орендувати сервер. Якщо у Вас немає реального досвіду, рекомендуємо проконсультуватися у наших фахівців.

Кожне питання, яке стосується оренди сервера, буде розглянуто нашими висококваліфікованими фахівцями і вам будуть видані рекомендації та можливі варіанти.

Якщо ви хочете самостійно розглянути, який тарифний план підійде саме у вашій ситуації, переходите на сайт і зможете ознайомитися з конкретними цифрами і з конкретною інформацією.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook