Для чого потрібен виділений сервер і як його вибрати

Для чого потрібен виділений сервер і як його вибрати

18.09.2020
4605
5 хв.
Оренда серверів DELTAHOST Блог Корисне про хостинг Для чого потрібен виділений сервер і як його вибрати

Якщо ви є власником великого інтернет-проекту, що вимагає високої продуктивності, або поки тільки плануєте їм стати в найближчій перспективі, тоді вам обов’язково потрібно знати, що таке виділений сервер, для чого потрібна оренда виділеного сервера і як, власне, вибрати виділений сервер для веб-сайту.

Для початку розберемося, що таке виділений сервер.

Що таке Виділений сервер?

Виділений сервер (Або Dedicated Server) — це послуга хостинг-провайдера з оренди фізичного сервера, який знаходиться на технічному майданчику в дата-центрі. Це дає можливість клієнту і власнику веб-ресурсу, як правило, з високими технічними вимогами отримати в своє розпорядження окремий, виділений сервер, повністю незалежний від інших веб-сайтів.

Виділений сервер

Оренда виділеного сервера — це необхідний і правильний крок, який варто робити після досягнення інтернет-проектом певного рівня розвитку, коли звичайного хостингу стає просто недостатньо, і це впливає на його нормальне і повноцінне функціювання.

Основні причини оренди виділеного сервера це:

 1. Великий трафік, потрібна висока продуктивність;
 2. Підвищені вимоги до безпеки і надійності сайту;
 3. Потреба в нестандартному налаштуванні сервера.

Основні переваги, які відрізняють виділений сервер від звичайного віртуального хостингу:

 1. На віртуальному хостингу сотні інших клієнтів розміщують свої веб-сайти, виділений сервер надається тільки в приватне користування. Тому ви можете повністю контролювати всі процеси, які відбуваються на ньому, незалежно від інших веб-сайтів.
 2. Стабільність і надійність роботи вашого веб-сайту буде значно вище, якщо ви виберете виділений сервер для розміщення вашого інтернет-проекту;
 3. Гнучкість виділеного сервера дозволяє налаштувати програмне забезпечення відповідно вашим вимогам.

Головний недолік виділеного сервера, якщо це так можна назвати, це його ціна. Але вона цілком обґрунтована можливостями, які надаються клієнту. Звісно, що якщо у вас невеликий або молодий проект, тоді вам для початку може вистачити і звичайного хостингу.

Як вибрати виділений сервер?

Багато хостингових компаній надають послугу оренди виділеного сервера, але перед тим, як її замовити у того чи іншого хостера, рекомендуємо вам дізнатися основні критерії вибору, щоб потім ваш інтернет-проект безпроблемно робив в дата-центрі обраної компанії.

Основні критерії вибору виділеного сервера:

 • Процесор;
 • Об’єм оперативної пам’яті;
 • Об’єм диску;
 • Операційна система;
 • Місце знаходження дата-центрів, де розташовані сервери компанії;
 • Можливість віддаленого доступу через KVM в будь-який час;
 • Місячний обсяг трафіку;
 • Швидкість з’єднання з мережею;
 • Якість технічної підтримки.

Важливу роль відіграє кваліфікована цілодобова технічна підтримка.

Виділений сервер: переваги і оренда

Цінові відмінності

Вартість оренди виділеного сервера безпосередньо залежить від обчислювальних потужностей які має конкретний сервер. Якщо орендувати сервер зі свідомо зайвими ресурсами, то ви будите переплачувати за невикористані можливості.

На етапі вибору сервера для постійно зростаючого проекту, надмірна економія може зіграти злий жарт, оскільки в недалекому майбутньому вже може не вистачати ресурсів сервера і доведеться орендувати більш потужний. Не варто також забувати про постійно зростаючі потреби програмного забезпечення. А зайвий переїзд це не потрібна втрата робочого часу. Тому розумний запас потрібно мати і це потрібно враховувати в бюджеті проекту.

Як управляти сервером?

Віддалене управління сервером виконується через IPMI. Це дозволяє отримати повний контроль над сервером:

 • ввімкнення, вимкнення і перезавантаження сервера;
 • моніторинг температури, напруги і системи охолодження;
 • віддалене підключення носія інформації (для установки операційної системи).

Консоль iKVM дозволяє повністю контролювати віддалений виділений сервер навіть при збоях операційної системи. Дозволяє проводити аналіз стану обладнання сервера в аварійних ситуаціях.

Принцип роботи

Оскільки виділений сервер — це фізичний сервер, розташований в захищеному дата центрі, працює він як звичайний фізичний сервер, з тією відмінністю, що доступ до нього здійснюється віддалено. Всі операції, пов’язані з установкою операційної системи і налаштуванням обладнання виконуються як на звичайному сервері.

Відмінність серверів по регіонах (США, Нідерланди, Україна)

Регіон, де краще орендувати виділений сервер слід вибирати враховуючи географію клієнтів, якщо сервер орендується для web-проекту або сайту компанії, або за місцем розташування співробітників, якщо мова йде про сервер для віддаленої роботи. Якщо сервер перебуває в тому ж регіоні, де і користувачі, доступ до нього буде швидше. Наприклад, якщо співробітники вашої фірми будуть віддалено працювати з Європи, то і сервер логічніше орендувати в Нідерландах або Україні. Оренда сервера в США буде логічною якщо на ньому працює продукт призначений для тихоокеанського регіону.

Кому підійде віртуальний виділений сервер і коли його варто вибирати?

Віртуальний виділений сервер або VPS — це недорога альтернатива виділеним серверам. І підходить для простих, не вимогливих до ресурсів проектів. Варто розуміти, що VPS — це віртуальний сервер, який працює на фізичному. Як правило на одному фізичному сервері працює десятки чи сотні VPS, розділяючи ресурси фізичного сервера. Виділений сервер — це фізичний сервер і його можливості завжди будуть ширше за VPS.

Серверні стійки

Переваги Deltahost

Чому клієнти, який шукають де замовити оренду виділеного сервера вибирають нашу компанію? Тому що Deltahost надає:

 1. Постійний iKVM: 24 × 7 доступ до IPKVM;
 2. Управління живленням: перезавантаження, ввімкнення, вимкнення;
 3. Віддалений DVD: підключайте до сервера власні CD/DVD образи;
 4. Розміщення: сервери в Нідерландах, Україні, США;
 5. Uptime 99,9%: дата центри TIER3

Крім того, у нас:

 • сервери з моментальною активацією в Нідерландах, Голландії — безкоштовна установка — Windows, Linux;
 • сервери з моментальною активацією в Україні — безкоштовна установка — Windows, Linux;
 • сервери під замовлення (Україна, Нідерланди) — безкоштовна установка — Windows, Linux.

Прийнявши рішення замовити виділений сервер Deltahost, ви отримуєте впевненість в тому, що ваш інтернет-проект знаходиться в надійних руках, точніше в руках надійних і протестованих серверів, маючи при цьому можливість повністю управляти і контролювати всі процеси на сервері, що істотно підвищує продуктивність вашого веб-ресурсу.

Як результат, ми отримуємо задоволених клієнтів у вашій особі, ви отримуєте задоволених і лояльних користувачів, яким приємно знаходиться на вашому сайті і взаємодіяти з ним.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook