Переваги IPMI над IP-KVM

Переваги IPMI над IP-KVM

01.10.2020
4032
3 хв.
Оренда серверів DELTAHOST Блог Переваги IPMI над IP-KVM

Всі сервери Deltahost обладнані модулем IPMI. При виборі сервера необхідно звертати увагу на наявність цієї важливої опції.

Що таке IPMI?

IPMI — скорочено англійською як Intelligent Platform Management Interface, а переклад українською звучить так: «інтелектуальний інтерфейс управління платформою». Цей IPMI модуль, знаходиться всередині сервера і доступний в будь-який час через мережу.

У разі втрати контролю над роботою сервера, можна дистанційно керувати ним, а саме:

  • отримати доступ до консолі, змінити налаштування BIOS;
  • перезавантажити, включити / виключити сервер;
  • ознайомитися зі станом сервера (стеження за температурними датчиками, датчиками напруги, стан блоку живлення, швидкість обертання вентиляторів);
  • підключення образів .iso.
Віддалений сервер. Управління живленням - Переваги IPMI над IP-KVM
Управління живленням: включення, виключення, перезавантаження.
Установка Linux - Переваги IPMI над IP-KVM
Дистанційна консоль iKVM. В консолі показаний процес установки Debian.
Віддалений сервер. Монтування образу - Переваги IPMI над IP-KVM
Віддалений DVD-ROM. З віддаленого джерела може бути змонтований .iso образ, який буде розпізнано системою як віртуальний привід.

При авторізації, зявляється сторінка, де ви можете отримати доступ до консолі, что передає зображення з сервера до підключеного клієнта (аналогічно, як в IP-KVM). Крім того, на ній є основні робочі кнопки: Power On, Power Down и Reset, які дозволяють управляти живленням сервера.

Приклади практичного застосування

Приклад 1: На орендований сервер ви встановили операційну систему і вам потрібно налаштувати мережеву карту. Поки налаштування мережі на сервері не зроблені, іншого шляху отримати доступ до сервера, крім через IPMI, немає.

Приклад 2: В процесі налаштування брандмауера (firewall) були припущені помилки і доступ до сервера через мережу був цілком заборонений. IPMI буде доступний завжди. Ви зможете підключитися до сервера використовуючи IPMI і все виправити.

Приклад 3: У процесі використання якесь ПО «заморозило» сервер, доступ до сервера неможливий і потрібне жорстке перезавантаження. Використовуючи IPMI можна виконати перезавантаження кнопкою або вимкнути і включити сервер знову.

Коли IPMI може бути недоступний?

IPMI повинен бути доступний навіть якщо сервер вимкнений або у нього спостерігаються технічні неполадки. Але бувають випадки коли IPMI все ж недоступний. Це може бути у наступних випадках:

  1. Проблеми зі зв’язком. Немає доступу до порту IPMI через мережу. Можливі причини: блокування IP, неправильне налаштування мережевого обладнання.
  2. Відсутне живлення сервера. Можливі причини: вихід зі ладу блоку живлення, відключене живлення в серверній стійці.
  3. Вихід з ладу модуля IPMI або всього сервера.

У рідкісних випадках можуть бути збої в програмному забезпеченні самого модуля IPMI. Але такі випадки бувають вкрай рідко.

Недоліки модуля IP-KVM в порівнянні з IPMI

Традиційні зовнішні IP-KVM пристрої дозволяють вам віддалено працювати тільки з консоллю свого сервера, відсутня можливість управління живленням, монтування образів і контролю стану датчиків сервера.

У IP-KVM є кілька ключових недоліків:

  • відсутність постійного доступу до управління сервером (щоб скористатися IP-KVM, вам потрібно створити запит в техпідтримку з проханням підключити до вашого сервера тимчасовий IP-KVM в датацентрі; заявку бажано подавати заздалегідь, підключення займає від 15 до 30 хвилин в кращому випадку; у підключенні KVM може бути відмовлено, якщо зараз в наявності немає вільного обладнання);
  • відсутність можливості управляти живленням, монтувати образи і контролювати стан датчиків сервера

Висновки

Таким чином, система управління сервером IPMI набагато ефективніша за IP-KVM, оскільки забезпечує цілодобовий доступ до сервера з повнофункціональним управлінням всіма процесами.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook