Hardware Raid або Software Raid? Що вибрати?

Hardware Raid або Software Raid? Що вибрати?

18.09.2020
3936
4 хв.
Оренда серверів DELTAHOST Блог Hardware Raid або Software Raid? Що вибрати?

В цілому, рекомендація по вибору рішення для організації Raid — масиву виглядає таким чином: на простих масивах (0, 1, 10) краще використовувати Software Raid. Чому так — розберемо детальніше.
Hardware Raid має як ряд переваг, так і недоліків перед Software Raid.

Переваги Hardware Raid

 • Працює з VmWare. В операційній системі VmWare відсутня підтримка Software Raid. У зв’язку з чим, організація RAID для VmWare є можливою тільки за допомогою апаратного контролера.
 • Використовується для специфічних масивів. Апаратний контролер показує кращі результати у випадках, коли потрібно обчислювати контрольну суму (Raid 5, 5 ЇЇ, 6).

Недоліки Hardware Raid

 • Висока вартість Hardware Raid. На жаль, апаратний контролер має ціну, яка часом буває досить висока. Вартість найпростіших моделей починається від декількох сотень доларів, а вартість більш дорогих моделей вимірюється тисячами доларів.
 • У разі поломки вимагає термінової заміни на аналогічну модель. Кожен виробник реалізує в своїх контролерах власний алгоритм зберігання даних. У разі виходу з ладу контролера, постане питання де знайти і купити або точно такий самий контролер, або сумісний того ж виробника.
 • Є зайвою ланкою в ланцюзі, тим самим знижує загальну надійність. Хоча апаратний Raid — контролер призначений для дублювання інформації, сам він не є продубльованим і є єдиною точкою відмови, яка в разі поломки спричинить непрацездатність всієї системи.

Переваги Soft Raid

 • Дане рішення є безкоштовним. Підтримка Soft Raid реалізована практично у всіх операційних системах: Windows, Linux, FreeBSD; і є складовою частиною ядра операційної системи, що не вимагає додаткових грошових вкладень.
 • Швидкість аналогічна швидкості роботи Hardware Raid. Сучасні комп’ютери з сучасними процесорами забезпечують швидкість роботи Software Raid на простих масивах (0, 1, 10) не меншу, ніж у апаратних контролерів. А в деяких випадках, якщо порівнювати швидкість роботи з недорогими контролерами, Software Raid може опинитися у виграші.
 • Легко відновлюється після збою. У разі поломки, Software Raid вимагає набагато менше часу на відновлення, ніж гарячковий пошук сумісного апаратного контролера. Диски можуть бути з легкістю переставлені в будь-який інший сервер, де вони гарантовано зароблять.

Недоліки Soft Raid

 • нижче продуктивність, якщо порівнювати з досить дорогими RAID — контролерами;
 • вище складність настройки;
 • вище ймовірність збою при відключенні живлення в порівнянні з апаратним Raid — масивом з причини відсутності Battery Backup Unit (BBU).

Hardware RAID vs Software RAID: що краще?

Якщо поставлені перед Вами задачі вимагають забезпечити збереження даних і при цьому забезпечити найвищу продуктивність сервера, бюджет дозволяє придбати недешеві Raid — контролери, а в разі виходу з ладу його заміна не викличе фінансових складнощів — тоді Hardware RAID — це очевидний вибір.

Якщо Ваш сервер не працює з високими навантаженнями на дискову систему і має запас по оперативній пам’яті і ресурсам процесора — Software RAID буде зберігати Ваші дані без значних капіталовкладень.

Також існує Напівапаратний RAID (Fake RAID). Напівапаратний RAID часто називають Fake RAID. Він увібрав в себе недоліки апаратного і програмного RAID масивів і більшість системних адміністраторів уникають напівапаратних RAID через їх обмеження.

Апаратні масиви RAID і SSD

Твердотільні накопичувачі (SSD) мають високу швидкість читання, що робить їх ідеальними для системних дисків.
SSD часто застосовують на серверах баз даних, де обробляються величезні масиви даних і кількість операцій читання значно більше, ніж операцій запису. Наростити швидкість дискової системи можна, об’єднавши кілька SSD накопичувачів в RAID-масив.

Навіщо потрібен RAID на SSD?

Як правило, RAID масив потрібен для збільшення швидкості читання / запису, або для забезпечення збереження даних у разі виходу з ладу одного з накопичувачів.
Оскільки SSD працюють досить швидко, то RAID-масив з SSD частіше створюють щоб убезпечити цінні дані при виході з ладу одного з накопичувачів.

Які недоліки і переваги RAID на SSD

SSD накопичувачі значно дорожче HDD дисків, але висока ціна — не єдиний недолік. При високій інтенсивності роботи з файлами (створення / запис / видалення) виникає поступове падіння швидкості роботи масиву. Варто відзначити, що SSD, які підтримують Background Garbage Collection позбавлені такого недоліку. SSD накопичувачі мають певний ресурс. Цей ресурс обмежений кількістю циклів запису в комірку пам’яті. При однаковому навантаженні в RAID масиві ресурс SSD дисків закінчується приблизно в один і той же час. Тому висока ймовірність, що в RAID-масиві вийде з ладу одночасно кілька SSD накопичувачів. У випадку з HDD така ситуація малоймовірна. Тому слід відстежувати стан SSD дисків і замінювати їх до того, як їх ресурс буде вичерпано. На жаль не всі RAID-контроллри можуть це відстежувати. Перевагою є значно більш висока швидкість роботи SSD. SSD споживає менше енергії, ніж HDD, що грає важливу роль при побудові великих RAID масив.

RAID на базі SSD цілком безпечне рішення і нормальна практика для сучасного бізнесу, де збереження даних і швидкість доступу до них грає вирішальну роль.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook