Не варто плутати хостинг сайтів і доменне ім'я для сайту. Це різні поняття, які разом забезпечують роботу сайту.
Що таке хостинг?
Хостинг - це послуга з надання "місця проживання" для сайту. Під сайт виділяється місце на диску, віртуальна машина або окремий сервер, це залежить від виду хостингу. Тобто Хостинг - це ресурси, які забезпечують роботу сайту, але це не адреса сайту типу (deltahost.ua).
Які є види хостингу?
В залежності від типу наданого ресурсу виділяють три види хостингу:
- Shared hosting (Віртуальний хостинг) - вид хостингу, коли безліч сайтів розташовані на одному сервері, використовують один і той же програмне забезпечення, яке пропонує хостинг компанія. Встановити інше програмне забезпечення не є можливим. IP адреса всіх сайтів, розташованих на одному сервері, зазвичай, одна і та ж. Один з підвидів подібного хостингу - CMS Хостинг. Все те ж саме, але ви ще обмежені конкретною CMS. Це найбюджетніший і найбільш обмежений вид хостингу.
- VPS (Віртуальний сервер) - для роботи сайту використовується віртуальна машина. Це дозволяє встановлювати і використовувати будь-яке програмне забезпечення, будь-яку кількість сайтів і застосовувати будь-які комбінації сучасних технологій і не обмежувати себе тільки тим ПЗ, яке надає хостинг компанії. Такий вид хостингу коштує зовсім трохи дорожче звичайного віртуального хостингу, але дає набагато ширші можливості. Іноді хостингові компанії пропонують готові образи VPS з встановленим ПЗ для сайтів.
- Dedicated servr (Виділений сервер) - в оренду видається реальний фізичний сервер. Виділений сервер потрібно для дуже сильно навантажених сайтів або інтернет-проектів, коли ресурсів VPS вже не досить. Функціонал ще більш широкий, ніж у VPS.
Різниця між хостингом сайтів і доменами?
Домен або Доменне ім'я - це ім'я сайту, яке вводитися в адресному рядку браузера. Наприклад, deltahost.ua - це доменне ім'я.
Хостинг купується у компаній, які надають послуги хостингу, а доменні імена реєструються у реєстраторів доменних імен. Часто хостинг-компанії беруть турботи щодо реєстрації доменного імені на себе. Але ви можете зареєструвати доменні імена самостійно. Не обов'язково дві ці послуги замовляти в одному місці.
В налаштуваннях доменного імені потрібно вказати IP-адресу сервера, на якому працює ваш сайт. Відповідно і на сервері потрібно вказати, що такий-то домен обслуговується на цьому сервері.
Так доменне ім'я та хостинг спільно забезпечують роботу вашого сайту.