Що таке IPv6 і в чому його відмінності від IPv4?

Що таке IPv6 і в чому його відмінності від IPv4?

Оренда серверів DELTAHOST Питання та відповіді Що таке IPv6 і в чому його відмінності від IPv4?

IPv6 і IPv4 - це інтернет-протоколи. Новий протокол має ряд переваг перед старим, і його поява стала вимушеним кроком у відповідь на брак адрес IPv4.

IPv6 - що це?

IPv6 - це новий, в порівнянні з IPv4, протокол, який розроблений і впроваджується як альтернатива IPv4. Причиною появи нового протоколу стало зростання мережі Інтернет і наближення браку адрес IPv4. IPv6 має практично необмежену кількість адрес. Якщо припустити, що на кожному квадратному сантиметрі поверхні планети Земля буде пристрій зі своєю адресою IPv6, то адрес вистачить на всіх і залишиться ще дуже багато і багато. Крім великої кількості адрес і іншого формату їх написання, IPv6 має відмінності пов'язані з маршрутизацією і безпекою.

Навіщо впроваджується IPv6, чи замінить він IPv4?

Впровадження IPv6 почалося в 2008 році і до цих пір протікає повільно. Так, за статистикою на початок 2020 року, частка IPv6 в мережевому трафіку становила приблизно 30%. Тобто за минуле десятиліття IPv6 не зміг досягти і 50%. У деяких країнах до цих пір відсоток використання IPv6 становить менше 5%. Безумовно, зростання популярності IPv6 будуть неминучим коли IPv4 адреси будуть повністю вичерпані. Навіть тоді IPv4 і IPv6 працюватимуть паралельно. Складно сказати чи зможе IPv6 повністю витіснити IPv4. Судячи з темпів освоєння IPv6, навіть якщо це і станеться, це буде не скоро.

Відмінності IPv4 і IPv6

Крім збільшення адресного простору і нової форми запису адрес, новий протокол приніс ряд змін не особливо помітних простим користувачам:

  • фрагментація пакетів не є обов'язковою умовою (мережеве обладнання цим займатися більше не буде);
  • в швидкісних мережах додана підтримка пакетів до 4 гігабайт;
  • з заголовка IP-пакета прибрали контрольну суму, так як цей функціонал був дублюючий і залишився на канальному рівні;
  • багатоадресне мовлення;
  • впроваджені інші методи автоконфігурації інтерфейсів.

Не дивлячись на те, що не всі провайдери підтримують IPv6, впровадження IPv6 неминуче.

Поділитися з друзями

Deltahost
Deltahost - Facebook